Спеціальні потреби

Китай підтвердив інцидент про майже зіткнення свого корабля з американським


Китай підтвердив повідомлення про інцидент, у якому цього місяця американський ракетний крейсер майже зіткнувся з китайським військовим кораблем у Південнокитайському морі. Міністерство оборони КНР заявило в середу, що п’ятого грудня китайський корабель ніс звичайну патрульну службу, коли до нього наблизився американський корабель «Каупенс».

Згідно з заявою, інцидент полагоджено «згідно з протоколом». У ній також сказано, що обидві сторони обговорили інцидент «через звичайні канали».

США заявили, що їх корабель, який перебував у міжнародних водах, був змушений вдатися до ухильних кроків, щоб уникнути зіткнення з китайським кораблем, який супроводжував новий китайський авіаносець «Ляонін».

Представники Пентагону применшували значення повідомлень, що інцидент збільшив напруження між збройними силами обох країн, кажучи, що ситуацію було врегульовано професійно.

У заяві департаменту Міністерства оборони Китаю також відкинуто будь-який негативний вплив інциденту на взаємні відносини. Як сказано, відносини між китайськими та американськими збройними силами «втішаються досконалими перспективами на їх дальший розвиток» і що обидві сторони бажають покращити взаємний зв’язок і співпрацю.
XS
SM
MD
LG