Спеціальні потреби

У Гавані знову відкрито посольство Сполучених Штатів


Джон Керрі під час церемонії відкриття посольства США у Гавані

Державний секретар США Джон Керрі прибув до Гавани для відкриття посольства США в столиці Куби. Підняття американського прапора означає кінець 54-річній перерві в дипломатичних відносинах між обома країнами.

Підкреслюючи, що він перший державний секретар США з державним візитом на Кубі від 1945 року, Керрі сказав, що «він почував себе як удома» в будинку посольства у Гавані. Він звернувся до зібраних представників обох країн і великої групи місцевих жителів.

Керрі високо оцінив рішення президентів Барака Обами і Рауля Кастро відновити дипломатичні зв’язки, які були розірвані в час «холодної війни». Він сказав: «Президент Барак Обама і президент Рауль Кастро винесли відважне рішення, щоб перестати бути в’язнями історії і зосередити увагу на можливостях сьогоднішнього і завтрашнього дня», – сказав Керрі.

Державного секретаря супроводжували до Гавани деякі члени Конгресу і три старші віком американські морські піхотинці у відставці – Леррі Морріс, Майк Іст і Джим Трейсі – які востаннє зняли зоряний прапор у Гавані у січні 1961 році. Вони виконали своє завдання, але також обіцяли, що колись повернуться до Гавани, щоб знову підняти американський прапор. Однак у той час ніхто не міг припускати, що це станеться через такий довгий час.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG