Спеціальні потреби

Обама представив новий план оборонної стратегії США

  • Голос Америки

Президент Барак Обама

Президент США Барак Обама оприлюднив новий план оборонної стратегії країни, який віддзеркалює скорочення витрат на військові потреби на мільярди доларів, і покінчення з положеннями попередньої доктрини, які передбачають здатність збройних сил водночас брати участь у двох воєнних конфліктах.

Обама накреслив свій план під час рідкісного виступу у Пентагоні. До президента приєдналися міністр оборони Леон Панетта і голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Мартін Демпсі.

Барак Обама сказав, що Пентагон повинен розробити стратегію, згідно з якою збройні сили братимуть участь і виграватимуть одну війну і, водночас, матимуть здатність долати агресивні дії в інших частинах світу.

Беручи до уваги занепокоєння США швидким темпом зростання збройних сил Китаю, план передбачає посилення американської військової присутності в Азії та регіоні Тихого океану. У плані також представлена стратегія США на Близькому Сході та участь країни у партнерствах та альянсах, включно з НАТО.

XS
SM
MD
LG