Спеціальні потреби

Контроверза навколо узаконення статусу дітей-нелегалів


Закон про розвиток, надання допомоги та освіти неповнолітнім нелегальним іммігрантам стосується 2 мільйонів дітей, яких привезли батьки до Сполучених Штатів без відповідних документів. Ця ініціатива надасть їм можливість отримати «зелену» картку, якщо вони доведуть свою добропорядність, закінчать середню школу та провчаться два роки у коледжі, чи відслужать в американській армії. Цей законопроект отримав підтримку військових та президента, втім досі нема згоди від законодавців. Один із студентів-нелегалів говорить:

«Я виріс у Сполучених Штатах, я тут з 6 років, я звик і полюбив місцеві традиції та культуру».

Цьому хлопцю, та потенційно багатьом іншим, загрожує депортація попри те, що вони виросли і отримали освіту у Сполучених Штатах.

Законопроект, розроблений вже 10 років тому, дозволяє нелегальним іммігрантам віком – до 36 років – узаконити свій статус, якщо вони підуть у коледж, чи пройдуть службу в армії.

Цей закон отримав широку підтримку з боку консервативних політиків та лібералів, військових та освітян. Серед прихильників ініціативи - Роберт Бергено, ректор Університету Берклі у Каліфорнії.

«Ми повинні дати можливість цим талановитим людям отримати законний статус», – каже Роберт Бергено.

Втім, в американському Сенаті цей законопроект не отримав достатню кількість голосів. Основна причина полягає у тому, що він був прив’язаний до суперечливого законопроекту: «Не питай-не кажи», який зводить нанівець прийняту в американській армії політику – принцип нерозголошення інформації про нетрадиційну статеву орієнтацію військовослужбовця.

Зрештою прозвучали претензії і до самого законопроекту про дітей нелегальних іммігрантів. Алекс Болтон – репортер видання “The Hill”, який висвітлює події в Сенаті, говорить:

«Вибори - другого листопада. Імміграція – одне з найгарячіших питань під час передвиборчої кампанії. Це дуже суперечлива тема, тому люди уникають всіляких пов’язаних з нею протиріч».

Деякі консерватори кажуть, що цей закон спонукає нелегальну імміграцію, у той час, як американці намагаються встановити жорсткіший контроль над своїми кордонами. Колишній конгресмен-республіканець Том Танкредо взагалі називає цей закон широкомасштабною амністією.

«Саме до цього ця ініціатива і зводиться: надати цим людям, які тут нелегально, амністію. А ми про все це забудемо і продовжуватиме фінансувати ці дії», – каже Том Танкредо.

Ті, хто слідкує за законодавчим процесом, сумніваються, що законопроект матиме шанси бути прийнятим до цих виборів у Конгрес. Втім, вони впевнені, що боротьба ще не скінчилась. Репортер Алекс Болтон говорить:

«Над цим законопроектом працюють вже кілька років, якщо його не вдасться провести у грудні, ми знову спробуємо у наступному – 2011, а потім у 2012 році.

У між часі, молоді люди, які виросли у Сполучених Штатах, але не мають законного статусу, повинні чекати і сподіватись, не знаючи, що принесе їм завтрашній день.

Одна із студенток-нелегалів говорить, що вона наміряна відстоювати свої права:

«Я це роблю тому, що за мною стоїть моя сестра, яка так само стане студенткою без легального статусу. Є також багато й інших таких студентів і я, попросту, не можу припиняти боротьбу».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG