Актуально
Республіканці з’ясовують, хто з них більший американець
У Південній Кароліні пройшли перші у цьому році дебати кандидатів на президентську номінацію від республіканської партії. Головними темами кількох годин запеклих дискусій стали критика останньої промови про стан держави Барака Обами та питання походження, яке може стати на заваді президентству.
Ще донедавна союзники, Дональд Трамп і Тед Круз подарували глядачам найяскравішу суперечку вечора. Спалахнула вона через той факт, що Круз народився у Канаді і це може завадити йому стати президентом. В американській конституції зазначено, що обіймати цю посаду може лише «громадянин США від народження». Чи підпадає під це поняття дитина, народжена громадянкою поза межами країни – предмет юридичної суперечки. Однак, нагадує сенатор від Техасу Тед Круз, є й інші тлумачення цього правила:
«Консервативні експерти наполягають, що президент має бути не лише народженим на американській землі, але щоби і його батьки теж були народжені тут. І за цією теорією, не лише я буду дискваліфікований, але й Марко Рубіо, і Боббі Джиндал, і, найцікавіше – Дональд Трамп, чия мати – шотландка».
Так чи інакше, переконаний Тед Круз, Трамп порушив це питання лише з однієї причини. Нині сенатор із Техасу має 20% підтримки і у рейтингах наступає на п’яти бізнесмену.
«Ще у вересні мій друг Дональд Трамп сказав, що його юристи переглянули це питання з усіх можливих сторін, і проблем нема. З того часу Конституція не змінилась, а от рейтинги – так» - зазаначив Круз.
Відповідаючи на питання ведучого, Дональд Трамп чесно підтвердив: коли рейтинги Круза були нижчими, питання походження суперника його не хвилювало.
Інші кандидати – зокрема Кріс Крісті і Марко Рубіо – сперечалися через те, хто більший республіканець. Погодитись номінанти традиційно змогли лише в одному – критиці кандидатури Гілларі Клінтон і адміністрації Барака Обами. Особливо за слабку позицію у зовнішній політиці.
«Китай і Росія втілюють свої плани, а ми – відступаємо. За мого президенства ми відбудуємо наше військо. Не для того, аби бути світовим поліцейським, а для того, щоби у мирному світі люди знали, що Сполучені Штати можуть захистити свої національні інтереси і подбати про союзників» - заявив колишній губернатор Флориди Джеб Буш.
А губернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті додав:
«Якщо ви хвилюєтесь за охоплений вогнем світ, за посилення нашої військової потужності, а найбільше – за те, аби ваші оселі і родини були у безпеці, ви не можете, обравши Гілларі Клінтон, допустити третього терміну лідерства Обами».
Відповісти республіканцям головні кандидати на президентську номінацію від демократів зможуть вже у неділю. Хоча медіа-експерти сумніваються, що дебати, які показуватимуть одночасно із плей офф національної футбольної ліги, захочуть дивитися навіть найбільші прихильники демократичної партії.
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум