Спеціальні потреби

Від атаки безпілотників у Ємені загинуло семеро екстремістів аль-Кайди


Офіційні особи кажуть, що в результаті атаки американських безпілотників у Ємені загинуло щонайменше семеро екстремістів аль-Кайди. Це сталося наступного дня після того, як Державний департамент доручив менш важливим службовцям дипломатичного представництва США залишити країну з приводу можливої терористичної атаки.

Удар безпілотників в середу вранці в провінції Шабва був п’ятим у тій країні за несповна два тижні. Сполучені Штати часто вдаються до застосування безпілотників останніми роками для ударів проти членів аль-Кайди на Аравійському півострові.

Єменські офіційні особи кажуть, що вони перехопили інформацію про погрози проти об’єктів у столиці країни та в інших місцях, а цього тижня оприлюднили список 25 осіб, які, згідно з повідомленням, планували здійснити атаки.

Сполучені Штати закрили до суботи 19 посольств і консульств на Близькому Сході та в Північній Африці, включно з посольством в Сані.

Президент Обама заявив, що загроза, яка спричинила закриття дипломатичних представництв, «достатньо велика», щоб Сполучені Штати вдалися до таких «запобіжних заходів».

Тимчасом єменські офіційні особи повідомили, що вони зірвали плани аль-Кайди, метою яких було захопити підприємства експорту нафти і газу. Представник прем’єр-міністра заявив у середу, що до змови були причетні бойовики аль-Кайди, які у формах єменських військових мали атакувати об’єкти у містах Мукалла і Шабва, включно з двома портами.

Він сказав, що операцію було придушено шляхом розгорнення додаткових військових підрозділів у районі згаданих об’єктів і встановлення заборони на вхід на їх територію.
XS
SM
MD
LG