Спеціальні потреби

США і Євросоюз роблять перегляд відносин з Білоруссю


Родичі арештованих чекають перед тюрмою

Сполучені Штати і Європейський Союз кажуть, що вони роблять перегляд своїх з Білоруссю після придушення протестів опозиції внаслідок спірного переобрання Олександра Лукашенка на президентську посаду.

Державний секретар Гілларі Клінтон і верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон закликали в четвер до негайного звільнення сімох кандидатів опозиції, що виступали проти Лукашенка, і понад 600 демонстрантів, яких було заарештовано.

Західні спостерігачі назвали обрання Лукашенка на четвертий президентський термін «шахрайським». Лукашенко звинуватив демонстрантів у «варварстві» і «бандитизмі» та сказав, що колишній радянській республіці непотрібна «нерозважлива демократія». Його міністр закордонних справ відкинув застереження західних країн щодо виборів і придушення протестів, кажучи, що застереження «позбавлені раціональних підстав».

У спільній заяві Гілларі Клінтон і Кетрін Ештолн запротестували проти, як сказано, «непропорційного застосування сили» проти осіб, що протестували проти переобрання Лукашенка. Вони сказали, що вибори і те, що сталося пізніше, представляють «жалюгідний крок назад» у розвитку демократії в Білорусі.

XS
SM
MD
LG