Спеціальні потреби

Глава Пентагону зустрічається з колегами країн НАТО


Ештон Картер з міністром оборони Литви Юозасом Олекасом. Таллінн. 23 червня.

У середу у Брюсселі відбувається зустріч міністра оборони США Ештона Картера з колегами країн НАТО для обговорення планів протидії агресії з боку Росії в Україні.

Глава Пентагону здійснює тижневий тур країнами Європи, увага якого зосереджується на співпраці США та Європи у зв’язку зі ситуацією, що розвивається з Росією, яку звинувачують у безпосередній підтримці бойовиків-сепаратистів на сході України.

Переговори Картера з міністрами оборони НАТО триватимуть два дні.

У вівторок під час поїздки до столиці Естонії Таллінна глава Пентагону заявив, що Вашингтон здійснюватиме попереднє розміщення танків, артилерії та іншої військової техніки в Східній і Центральній Європі в намаганнях заспокоїти союзників по НАТО, стурбованих загрозами з боку Росії та терористичних угруповань.

За його словами, країни Балтії – Естонія, Литва, Латвія, а також Болгарія, Румунія та Польща погодилися розмістити у себе елементи цього обладнання. Частина додаткової зброї буде також дислокована в Німеччині. Ідеться в цілому про 250 танків, бойових машин піхоти та самохідні гаубиці.

Кількість обладнання, яке тимчасово зберігатиметься в кожній країні, буде достатнім, щоб постачати від роти (це близько 150 солдатів) до батальйону (це близько 750 солдатів). Офіційні особи твердять, що більша частина цієї зброї вже перебуває в Європі.

Представник Міністерства оборони Росії заявив, що розміщення танків і важкого озброєння в державах НАТО на кордоні Росії буде найагресивнішим актом США від часів «холодної війни».

Дивіться також: Переселенці зі Сходу створюють гетто, замикаються на собі - дослідники

Переселенці зі Сходу створюють гетто, замикаються на собі - дослідники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

XS
SM
MD
LG