Спеціальні потреби

США надсилатимуть у бідні країни більш поживну харчову допомогу


США надсилатимуть у бідні країни більш поживну харчову допомогу

США є найбільшим постачальником їжі у бідні країни. У 2010-му ця допомога потрапила до 55-ти мільйонів людей у 46-ти країнах світу і врятувала мільйони життів протягом останніх років.

У вівторок Вашингтон видав рекомендації зробити американську їжу, яка йде на допомогу бідним державам, більш поживною. Згідно з останніми звітами у їжі, яку США відправляють у голодні країни, необхідно змінити складники. Патрік Вебб з університету Тафтс зазначає:

«Склалося враження, якщо ти даєш їжу, то цього достатньо. Тож ми виступаємо проти цього і кажемо, що давати будь-яку, звичайну їжу – недостатньо».

Він каже, що це особливо важливо у випадку з малими дітьми. В останньому звіті Американського агентства з міжнародного розвитку Патрік Вебб з колегами наголосили, що недоїдання у перші тисячу днів життя – від зародження плоду і до двох років – може завдати непоправної шкоди фізичному та розумовому розвитку дитини. Тож у звіті подаються рекомендації давати більш поживну їжу дітям до двох років та вагітним жінкам.

Керівник агентства «USAID» Раджів Шан зазначає: «Ми вивчимо рекомендації і будемо уважнішими щодо того, як забезпечити більше тваринного білка у продуктах. Щоби діти отримували не просто калорії, а поживні речовини, які їм найбільше необхідні, аби рости та розвиватися».

У звіті також містяться поради як збагатити їжу вітамінами та мінералами. Ці досить прості кроки можуть бути впроваджені у життя ще цього року. Втім, додавання тваринного білка у їжу є більш складною справою, каже експерт-технолог «USAID» з питань харчів Стівен Муді:

«На жаль, виникають певні виробничі труднощі, такі як зменшення терміну зберігання харчів, та зростає вартість».

Критики кажуть, що у звіті надто багато уваги зосереджено на вартості продуктів. За їх словами, Агентство з міжнародного розвитку повинно просто віддавати перевагу більш поживній, готовій до споживання їжі, яка звісно буде дорожчою. У самому ж Агентстві кажуть, що вже найближчим часом вони візьмуть до уваги запропоновані рекомендації і будуть краще боротися з проблемою недоїдання в найбідніших країнах.

XS
SM
MD
LG