Спеціальні потреби

Військові керівники США: заборону на службу гомосексуалістів слід відмінити


Міністр оборони США Роберт Гейтс (зліва) і голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США Майкл Маллен (справа).

Міністр оборони США Майкл Гейтс і глава Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США Майкл Маллен виступили на слуханнях у Комітеті Сенату США зі збройних сил. Вони закликали законодавців відмінити закон про пряму заборону на службу гомосексуалістів в американських військах і запропонували знайти якесь альтернативне рішення у цій справі.

Міністр оборони сказав, що Державний Департамент планує відмінити заборону і вже розпочав впроваджувати необхідні для цього заходи. Втім він попередив, що у випадку зволікання законодавців у цьому питанні, термінові зміни можуть бути впроваджені через суд. А це, як додав Гейтс, може негативно позначитись на ефективності збройних сил.

Сенатор-республіканець і колишній кандидат в президенти США Джон Маккейн сказав, «що він аж ніяк не погоджується» із таким підходом. Він та інші опоненти відміни заборони на служіння у війську осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації твердять, що така заборона небезпечна особливо тепер, коли Сполучені Штати ведуть війну в Іраку та Афганістані.

Американські законодавці розпочали слухання у, так званій, справі «не питають – не кажи» після оприлюднення на початку цього тижня результатів проведеного дослідження.

70 відсотків із десятків тисяч опитуваних військовослужбовців та дружин військового персоналу висловили переконання, що скасування заборони на служіння у війську гомосексуалістів не завдасть шкоди збройним силам країни.

XS
SM
MD
LG