Спеціальні потреби

Палата представників виступила на підтримку «єдиної» Грузії


У новій резолюції говориться, що США не визнають насильницькі територіальні зміни в країні.

Палата представників Конгресу США виступила на підтримку вільної, єдиної, демократичної і суверенної Грузії, пообіцявши не визнавати територіальні зміни, нав’язані їй силою.

У четвер Палата представників 410 голосами проти 6 прийняла резолюцію, в якій засуджується російська військова інтервенція і окупація Грузії, а також «триваюча незаконна діяльність» уздовж лінії окупації в Абхазії і Південній Осетії.

Автори документа закликають Росію відмовитися від визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, а також не здійснювати дій, що підривають суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

Згідно з текстом резолюції, Сполучені Штати повинні заявити, що «не визнають ні юридичний, ні фактичний суверенітет Росії по відношенню до будь-якої частини Грузії» і допоможуть Грузії зміцнити безпеку за рахунок проведення спільних військових навчань та «забезпечення засобами самооборони».

Документ був представлений співголовами Грузинського кокусу Тедом По і Джеррі Конноллі.

Виступаючи перед членами Палати представників, техаський республіканець По назвав Росію «раковою пухлиною регіону».

«Путіну не подобається, щоб з півдня від його королівства імперської агресії сяяв маяк свободи, – сказав конгресмен. – Саме тому вісім років тому Путін вирішив вторгнутися в Грузію».

Він додав, що «друзі США в Грузії і в регіоні повинні знати, що Сполучені Штати не припинять підтримувати своїх союзників перед обличчям сибірського Наполеона».

Як повідомляється на офіційному сайті По, прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі висловив подяку Палаті представників.

«Вираз підтримки з боку Конгресу служить гучним нагадуванням про нерозривний зв’язок між Грузією і Сполученими Штатами», – заявив Квірікашвілі.

Дивіться також: Обама розповів про розмову з президентом Філіппін та дав оцінку Трампу

Обама розповів про розмову з президентом Філіппін та дав оцінку Трампу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

XS
SM
MD
LG