Спеціальні потреби

Чиновники США пересядуть на енергозберігаючі автомобілі


Ціни на пальне стрімко зростають у США та навколо світу. Бурхливі події на Близькому Сході та у Північній Африці, а також зростання попиту на нафту та газ в Китаї та інших країнах, що стрімко розвиваються, збільшують світові ціни на енергоресурси. І, кажуть експерти, ця тенденція навряд чи зміниться у майбутньому. За цих умов, каже президент Обама, рішучих кроків із забезпечення енергетичної безпеки США не можна відкладати. У середу президент США виступив в Джорджтаунівському університеті, де виклав своє бачення енергетичної стратегії США.

«Сьогодні я хочу оголосити нову мету. Ця мета є розумною, досяжною та необхідною. Коли мене обрали на цю посаду, США імпортували 11 мільйонів барелів нафти в день. Менше, ніж за десятиліття, ми зменшимо цю цифру на третину. Це щось, чого ми можемо досягти», – заявив він.

Аби досягти поставленої мети, каже Барак Обама, необхідно збільшити видобуток нафти всередині країни, активніше використовувати альтернативні джерела енергії, а також більш економно витрачати енергію. І перші зміни можна буде побачити у транспортній галузі, яка споживає понад дві третини нафти в США. Президент Обама пообіцяв, що федеральний уряд до 2015-го року позбудеться усіх автомобілів, які їздять на бензині:

«У нас багато машин. Саме тому ми вже подвоїли кількість автомобілів, що працюють на альтернативному виді пального. І сьогодні я розпорядився про те, що до 2015-го року 100% автомобілів, які закуповуються на потреби уряду, працюватимуть на альтернативному виді палива, будуть гібридами чи матимуть електричний двигун».

Незважаючи на кризу в Японії, Обама заявив, що США не будуть відмовлятися від атомної енергетики. У країні діє більше ста АЕС, які виробляють п’яту частину всієї електроенергії, що споживається в країні.

«Ми збираємося вчитися на японському досвіді, що стосується планування та будівництва АЕС нового покоління. Ми не можемо просто від цього відмовитися», – заявив Обама.

Утім, усі ці кроки не будуть достатніми для досягнення енергетичної незалежності США. Країна потребуватиме збільшення експорту нафти від дружніх країн, таких як Канада, Мексика та Бразилія. Експерти також кажуть, що, аби зробити бачення президента реальністю, необхідно значно збільшити інвестиції у розробку альтернативних видів палива.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG