Спеціальні потреби

Гельсінська комісія США видала заяву в десяту річницю смерті Ґонґадзе


В десяту річницю вбивства журналіста Ґеорґія Ґонґадзе Гельсінська комісія, що діє при Конгресі США, видала заяву, в якій висловила стурбованість нещодавнім згортанням свобод в медіа та інших сферах в Україні.

«Я стурбований тим, що десять років після вбивства Ґеорґія Ґонґадзе та п`ять років після Помаренчевої революція, яка дала поштовх демократичних процесам в Україні, ми тепер спостерігаємо відкат у сфері свободи преси», - зазначив голова Гельсінської комісії США, сенатор Бенджамін Кардін. «Я особливо стурбований нещодавнім зникненням українського журналіста Василя Клементьєва, який, як Ґонґадзе, був відомий своїми журналістськими розслідуваннями».

До сенатора Кардіна приєднався співголова Гельсінської комісії конгресмен Елсі Гейстинґс, який висловив надію, що після визнання трьох осіб винними у вбистві Ґонґадзе, прийде час, що усіх відповідальних за вбивство журналіста буде притягнуто до відповідальності. Наголосивши на досягненнях України у становленні демократії, основаної на пошануванні людських прав та проведенні вільних виборів, Гейстинґс водночас висловив стурбованість нещодавнім згортанням свобод у сфері медіа та зібрань, зростанням кількості випадків залякувань Службою безпеки України журналістів, академіків та неурядових організацій – тенденцій, які, з погляду конгресмена, ставлять під сумнів виконання українським урядом своїх зобов`язань перед ОБСЄ у сфері пошанування демократії та людських прав.

XS
SM
MD
LG