Спеціальні потреби

У Вашингтоні відбувається церемонія інавгурації президента Барака Обами


У понеділок, під час величавої церемонії перед будинком Капітолію у Вашингтоні, Барак Обама склав урочисту присягу на другий президентський термін. Він також виголосив промову до народу після чого взяв участь у традиційному параді до Білого дому.

Згідно з оцінками, на парковому променаді в центрі столиці зібралося кількасот тисяч людей, щоб спостерігати цю історичну події. Мільйони людей дивилися урочистості у своїх домах, сидячи перед телевізорами. Чотири роки тому, коли на церемонію присяги першого в історії США чорношкірого президента прибуло майже два мільйони громадян.

Відповідно до вимог Конституції США, президент Обама склав офіційну присягу в неділю 20 січня в Білому домі. Присягу прийняв голову Колегії суддів Верховного суду Джон Робертс, який зробив це також чотири роки тому.

У понеділок пан Обама склав президентську присягу на двох історичних примірниках Біблії – одній, яка належала президенту Аврааму Лінкольну у XIX столітті, і на другій – що була власністю лідера за громадянські права Мартіна Лютера Кінґа, який загинув у 1968 році.

Інавгурація президента Обами збіглася в часі з федеральним святом – Днем народження Мартіна Лютера Кінґа.

Віце-президент Джозеф Байден, який у неділю склав присягу у своїй резиденції у Вашингтоні – також повторить присягу в понеділок. В неділю вранці він і президент Обама поклали вінок до могили невідомих солдатів на Арлінгтонському цвинтарі.
XS
SM
MD
LG