Спеціальні потреби

Актуально

Як живеться іракським іммігрантам у США?

Потік іммігрантів до Сполучених Штатів історично залежить від ситуації в тому чи іншому регіоні світу. У США знаходять притулок біженці з різних куточків планети. До кінця наступного року тридцятитисячна громада емігрантів з Іраку в штаті Мічиган збільшиться майже на третину. Це відбувається у час, коли рівень безробіття у цьому штаті становить понад 14 відсотків. Тож для іракських іммігрантів, які прибули до Америки у пошуках кращого життя, далеко не все складається так як вони уявляли.

Сахеб Шакер був в Іраку відомим телевізійним актором. Він знявся в десятках програм. Він також був помітним теле- і радіо-ведучим. Шакер каже, що історія, про яку він розповів у 2005 році про важке життя в Іраку, привернула увагу правлячої верхівки:

«Комусь з урядовців дуже не сподобались ці інтерв’ю. І мені порадили залишити Ірак, бо інакше мене вб’ють».

Шакер втік з Іраку того ж дня і ніколи не повертався туди. Його родина втекла пізніше. Він приєднався до рідних в таборі біженців у Сирії і 2008 року вони прибули до США. З того часу Сахеб намагається знайти постійну роботу в містечку Дірборн, в штаті Мічиган і каже, що життя для біженців там дуже важке.

Шакер та його родина належать до останньої хвилі біженців, що потрапили в Мічиган. Від 90 років іракці оселяються в районі Детройта, де існує найбільша у США громада американців арабського походження. Для новоприбулих місце, де є мечеті, близькосхідні ресторани, і місцеві жителі, що володіють арабською було ідеальним початком нового життя.

Але часи змінились...Штаб-квартири головних американських автобудівників знаходяться в штаті Мічиган, і коли продажі різко впали, виробництво скоротилось і багато працівників втратили роботу. Сьогодні штат має найвищий в країні рівень безробіття.

«Стан економіки в Мічигані не найкращий, і безробіття є великою проблемою», – каже Абдалла Бумедін, один із керівників Арабського громадського центру економічних та соціальних послуг.

Тут надається допомога біженцям. За словами Бумедіна, економічний спад зокрема важко вдарив по іракських біженцях, які прибули до США після вторгнення в їх країну у 2003 році.

«Це високо професійні, освічені люди з великими очікуваннями, багатьох з яких спіткало розчарування. Ми маємо психологічний відділ, де обслуговуємо людей з депресіями, тому що цим часто закінчується їх боротьба за виживання».

У цей же район наступного року прибуде ще 7 тисяч нових біженців, які також шукатимуть роботу. Не можна забувати й про тих, які перебираються сюди з інших штатів, каже Абдалла:

«Це іракці, які первісно оселились в інших місцях, наприклд, в Айдаго чи Оклагомі, а відтак перебираються в Мічиган, бо мають тут рідних чи друзів, і знають про велику громаду, і їм тут зручніше».

І хоч перспективи на працевлаштування є сумнівними, Сахеб Шакер не втрачає оптимізму.

«Я думаю про майбутнє моїх дітей. Їм тут, у Сполучених Штатах, дуже подобається».

Шакер вважає, що хоч його мало хто у США знає і він є тепер безробітним, але його життя тут є кращим, ніж в Іраку за часів Саддама Гусейна.

Всі новини дня

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Більше

XS
SM
MD
LG