Спеціальні потреби

Обама намагається розрядити напруження з Нетаньяну


У вівторок президент Обама двічі зустрічався в Білому домі з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Обидві сторони намагаються врегулювати суперечку з приводу планів Ізраїлю побудувати нові житлові приміщення для євреїв у Східному Єрусалимі.

Американські офіційні особи кажуть, що Обама мав півторагодинну зустріч з Нетаньягу в Овальному офісі, після чого відбув до своєї резиденції. Відтак відбулася друга, 35-хвилинна зустрічї з Нетаньягу після того, як ізраїльський керівник провів розмову зі своїми радниками.

Після зустрічей Білий дім не публікував жодних заяв і не доспускав фотографів до жодного з лідерів. Практика вважається нетиповою для країн-союзників.

Представники Нетаньягу заявили, що розмови проходили в «добрій атмосфері». Також сказано, що радники обох лідерів продовжуватимуть розмови в середу.

Раніше адміністрація президента Обами осудила Ізраїль з приводу повідомлення про будівництво 1600 нових квартир для євреїв у Східному Єрувалимі, який палестинці вважають столицею свої майбутньої держави. Ізраїль захопив Східний Єрусалим у 1967 році і пізніше анексував його, хоча цей акт не був міжнародно визнаний.

У понеділок Нетаньягу заявив, що Єрусалим є столицею Ізраїлю, а не поселенням. Він відкинув твердження адміністрації Обами про те, що будівництво в Східному Єрусалимі підриває зусилля Сполучених посприяти відновленню ізраїльсько-палестинських мирних переговори.

Саудівська Аравія осудила заяву Нетаньяну, назвавши її «арогантною», і звинувалила його в ігноруванні прав палестинців, арабів і мусульман у Єрусалимі. Державні ЗМІ королівства заявили, що Ер-Ріяд звернувся до близькосхідної четвірки з близькосхідного врегулювання із закликом вимагати від Ізраїлю з’ясування його позиції. Четвірку творять ООН, ЄС, Росія і США.

XS
SM
MD
LG