Спеціальні потреби

Губернатор Окінави схвалив план про переведення бази США в інший район


База американської морської піхоти на Окінаві
Губернатор японського острова Окінава схвалив план про переведення повітряної бази Корпусу морської піхоти США на нову освоєну територію уздовж узбережжя, але він додав, що чинитиме тиск, щоб базу взагалі було усунуто з острова.

Службовець Окінави підтвердив у п’ятницю, що губернатор Хірокадзу Накаїма схвалив план Міністерства оборони Японії щодо освоєної теритрорії для нової бази на узбережжі Окінави. Вона замінить базу морської піхоти «Футенма», яка знаходиться в густіше населеній частині головного острова Окінави.

Однак на прес-конференції губернатор заявив, що він і далі переконаний, що найкращою розв’язкою було б переведення військ з бази Корпусу морської піхоти «Футенма» до вже існуючого об’єкту з аеропортом поза Окінаву. Під час виборчої кампанії Накаїма обіцяв взагалі усунути базу з острова.

На зустрічі в середу прем’єр-міністр Сіндзо Абе переконав Накаїму, щоб він схвалив цей крок за більшу фінансову допомогу острову.

«Футенма» розташована в густо населеному районі Гінован, мешканці якого нарікали на шум, спричинений літаками, і безпеку людей, які живуть біля бази. Токіо наполягало на цьому, згідно з угодою, підписаною із Сполученими Штатами у 2006 році.

Мешканці Окінави рішуче виступають проти цієї угоди.
XS
SM
MD
LG