Спеціальні потреби

Зростаюче у США безробіття ставить під сумнів економічне відновлення


Ще один, досить кволий звіт про ринок праці у США, змарнував надії американців на швидке відновлення економіки. У п’ятницю Міністерство праці повідомило, що американські компанії у червні додали лише 18 тисяч нових робочих місць. А це призвело до збільшення рівня безробіття до 9,2%. Набір на роботу в американські компанії у липні сильно сповільнився. Кількість вакансій була найменшою за останні 9 місяців. Тож рівень безробіття вже третій місяць поспіль поволі повзе вгору.

Ситуація на ринку праці вплинула на Волл-Стріт, аналітики якої очікували 90 тисяч додаткових робочих місць, а не 18. Деякі експерти покладають вину на тимчасові фактори сповільнення економіки, як то природні катаклізми і високі ціни на нафту. Втім, економіст компанії «STANDARD AND POOR'S» Бет Енн Бовіно попереджає, що сповільнення може бути й довготривалим:

«Ми очікували певне відживлення, після досить кволого першого півріччя. І ми не можемо зараз звинувачувати в усьому погоду. Думаю, нинішня ситуація є приводом для занепокоєння».

Все це грає на руку республіканцям, які ставлять під сумнів ефективність заходів уряду з відживлення економіки. Так спікер Палати представників Джон Бейнер питає, де обіцяні робочі місця:

«Гроші на стимулювання економіки витрачено. Через складні урядові постанови, а також щоденне збільшення національного боргу, американські компанії не створюють нових робочих місць. Податки зросли, і ситуація лише ускладнюється».

Разом з тим, президент США Барак Обама, який загруз у дебатах щодо підвищення межі на позичання грошей урядові, захищає свою економічну політику але визнає, що зробленого не достатньо.

«Ми додали понад 2 мільйони робочих місць у приватному секторі за останні 16 місяців, але рецесія забрала понад вісім мільйонів. Тож нам треба створити ще багато вакансій», – наголосив президент.

Аналітики кажуть, що відживлення економіки буде критично важливим фактором для президента Обами на виборах наступного року. Тож перед Обамою стоїть нелегке завдання. Адже, лише для того аби встигати за демографічним зростанням населення, необхідно створювати 125 тисяч нових робочих місць щомісяця. А для зменшення рівня безробіття щонайменше чверть мільйона.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG