Спеціальні потреби

Кремль: затримання дипломата США не сприяє взаємній довірі


Посол США в Росії Майкл Макфол виходить із будівлі МЗС Росії, 15 травня 2013 року
Кремль застеріг у середу, що затримання в російській столиці третього секретаря посольства США Раяна Фоґла за звинуваченням у шпигунстві не сприяє зміцненню довіри між двома країнами.

Як повідомив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков, глава держави був поінформований про затримання співробітниками Федеральної служби безпеки (ФСБ) члена американського дипломатичного відомства.

«Це не є внеском у подальший процес зміцнення взаємної довіри між Росією та США і виведення наших відносин на якісно новий рівень», - заявив Пєсков.

Посол США в Росії Майкл Макфол, який побував в середу в Міністерстві закордонних справ (МЗС) Росії, ситуацію не коментував.

У МЗС Макфола приймав заступник глави відомства Сергій Рябков. Зустріч тривала близько години.

У свою чергу, представник Державного департаменту Патрик Вентрелл сказав на брифінгу у вівторок, що відомство може підтвердити, що члена американської дипломатичної місії затримали у Москві і згодом відпустили.

«Ми бачили заяву російської влади, і у нас немає додаткових коментарів на цю тему», - сказав Вентрелл.

Раян Фоґл, як стверджують російські спецслужби, є кадровим співробітником Центрального розвідувального управління США, і працював у Москві під прикриттям співробітника політичного відділу посольства.

Співробітники ФСБ затримали Фоґла в ніч з понеділка на вівторок, а згодом його передали офіційним представникам посольства США.

Тюремне ув'язнення йому не загрожує оскільки, як дипломат, він користується імунітетом. Однак російське МЗС оголосило Фоґла персоною нон ґрата, зажадавши, щоб він негайно залишив територію Росії.
XS
SM
MD
LG