Спеціальні потреби

Керрі: шпигунська діяльність США інколи заходила «надто далеко»


Джон Керрі
Державний секретар США Джон Керрі заявив, що в деяких випадках шпигунська діяльність Сполучених Штатів була «надмірною» і пообіцяв, що співпрацюватиме з президентом Обамою задля попередження неприйнятних дій з боку розвідувальних служб у майбутньому.

Про це Керрі заявив у Вашингтоні у четвер звертаючись до делегатів конференції в Лондоні через відеозв’язок.

Нещодавні повідомленням ЗМІ про те, що Агентство національної безпеки прослуховувало телефонні дзвінки канцлера Німеччини Анґели Меркель та інших союзників США викликали обурення як за кордоном, так і у Вашингтоні. Повідомлення були основані на інформації, яка містилася у документах, розголошених колишнім контрактником АНБ Едвардом Сноуденом.

Комітет Сенату США з питань розвідки у четвер схвалив законопроект, що посилює контроль над американськими урядовими програмами масштабного електронного стеження, але не припиняє їх повністю.

У ході закритих слухань, комітет 11 голосами «за» при 4 «проти» підтримав введення нових обмежень на роботу розвідувальних служб з величезними масами комунікаційних даних, а також п'ятирічне обмеження на їх зберігання.

Контроверза навколо «шпигунського скандалу» знайшла дорогу і до Азії. За інформацією австралійського видання Sydney Morning Herald, посольства Австралії в країнах Азії використовувалися для стеження за Китаєм, Індонезією, Східним Тімором, Таїландом та В’єтнамом.

"Якщо інформація про такі дії підтвердиться, це буде не просто порушенням безпеки, але й серйозним порушенням дипломатичних норм та міжнародної етики", - заявив міністр закордонних справ Індонезії Марті Наталеґава.

У четвер МЗС Індонезії викликало посла Австралії в Джакарті Ґреґа Моріарті для з’ясування ситуації.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG