Спеціальні потреби

США стримують допомогу деяким пакистанським військовим частинам

  • Голос Америки

США стримують допомогу деяким пакистанським військовим частинам

Високопоставлені американські офіційні особи повідомили, що адміністрація президента Обами стримує допомогу ряду пакистанських військових частин з приводу занепокоєння, що вони причетні до серйозних зловживань щодо прав людини. За словами посадовців, американський уряд покликається на закон із 1997 року, який забороняє допомогу іноземним військам, якщо вони запідозрені у чиненні жорстокостей.

Імовірні злочини включають убивства безборонних в’язнів і цивільних під час недавньої наступальної операції проти сил Талібану. Газета «Нью-Йорк таймс» повідомляє, що американські офіційні особи занепокоєні поширеним в Інтернеті відеозаписом, на якому зображено, як чоловіки у пакистанських армійських формах страчують шістьох молодих осіб у цивільному одязі.

За повідомленням газети, американські офіційні особи не сказали Пакистанові про своє рішення, хоча високопоставлені пакистанські цивільні та військові службовці перебувають цього тижня у Вашингтоні для переговорів.

Ці переговори закінчуються у п’ятницю. Як передбачається, Сполучені Штати запропонують Пакистанові допомогу на суму двох мільярдів доларів на період п’яти років для боротьби з повстанцями уздовж кордону з Афганістаном.

XS
SM
MD
LG