Спеціальні потреби

США стримують допомогу деяким пакистанським військовим частинам


США стримують допомогу деяким пакистанським військовим частинам

Високопоставлені американські офіційні особи повідомили, що адміністрація президента Обами стримує допомогу ряду пакистанських військових частин з приводу занепокоєння, що вони причетні до серйозних зловживань щодо прав людини. За словами посадовців, американський уряд покликається на закон із 1997 року, який забороняє допомогу іноземним військам, якщо вони запідозрені у чиненні жорстокостей.

Імовірні злочини включають убивства безборонних в’язнів і цивільних під час недавньої наступальної операції проти сил Талібану. Газета «Нью-Йорк таймс» повідомляє, що американські офіційні особи занепокоєні поширеним в Інтернеті відеозаписом, на якому зображено, як чоловіки у пакистанських армійських формах страчують шістьох молодих осіб у цивільному одязі.

За повідомленням газети, американські офіційні особи не сказали Пакистанові про своє рішення, хоча високопоставлені пакистанські цивільні та військові службовці перебувають цього тижня у Вашингтоні для переговорів.

Ці переговори закінчуються у п’ятницю. Як передбачається, Сполучені Штати запропонують Пакистанові допомогу на суму двох мільярдів доларів на період п’яти років для боротьби з повстанцями уздовж кордону з Афганістаном.

XS
SM
MD
LG