Спеціальні потреби

Американська поштова служба має намір скоротити 220 тисяч працівників


У понеділок Президент США Барак Обама відправив на голосування у Конгрес Законопроект про створення нових робочих місць. Виступаючи на галявині перед Білим домом, він знову закликав конгресменів якомога швидше його прийняти. «Цей план – заявив Обама – поверне роботу людям по всій країні».

Тим часом в США безробіття продовжує зростати. Найбільший банк США – Банк Америки – оголосив про план скорочення 30 тисяч працівників протягом наступних двох років. Без роботи можуть залишитися і тисячі працівників поштової служби США. За останні 10 років обсяг пошти у США зменшився на 50%. Це принесло цій державній установі неабиякі збитки. До кінця цього місяця поштова служба не зможе покривати медичне страхування для пенсіонерів. Її керівник звернувся до Сенату з проханням переглянути план соціального забезпечення та пільг для працівників пошти. Водночас він наголошує, що в найближчі роки американській поштовій службі не уникнути масштабних скорочень.

У Сполучених Штатах більше поштових відділень, ніж ресторанів Макдоналдс, кав’ярень Старбакс та магазинів Волмарт разом взятих. Поштове відділення – важливий осередок у житті маленьких містечок. Однак, у наступні чотири роки може бути закрито 15 тисяч відділень по всій країні. Причина у тому, що витрати на їх утримання перевищують прибутки, які вони приносять.

«Це дуже погано для нас. Маленьким громадам потрібні поштові відділення. Багато людей не можуть дістатися до більших відділень», – скаржиться мешканець околиць Лос-Анджелеса Ленрой Лі.

Однак речник поштової служби США Ричард Маер каже, що сьогодні американці не користуються послугами пошти так, як раніше. Замість пошти вони використовують Інтернет, отримують і оплачують свої рахунки онлайн.

За останні 10 років обсяг пошти у США зменшився на 50%. Це принесло цій державній установі неабиякі збитки. Лише за минулий рік поштова служба втратила вісім з половиною мільярдів доларів. А цього року, за попередніми припущеннями, втратить 10 мільярдів.

Ричард Маер каже, що якщо б пошта була приватним бізнесом, вона б давно збанкрутувала. Однак завдяки тому, що пошта – урядова установа, Конгрес має прийняти багато змін, які допоможуть заощадити кошти. Під час нещодавніх слухань у Сенаті директор поштової служби Патрік Донагью запропонував переглянути план медичної опіки та пенсійного забезпечення своїх працівників. Донагью також просить припинити суботню доставку пошти. Він каже, що доставляючи пошту лише 5 днів на тиждень, можна зекономити понад три мільярди доларів на рік. Керівник поштової служби додає, що до 2015-го року необхідно буде скоротити 220 тисяч працівників. Представники поштової служби кажуть, що зміни увійдуть в дію, як тільки їх затвердить Конгрес.

XS
SM
MD
LG