Спеціальні потреби

Клінтон закликає Сенат ратифікувати новий Договір СНО


Державнйи секретар Гiлларі Клінтон закликає Сенат США ратифікувати новий Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь з Росією, зазначивши, що його відсутність його становить загрозу національній безпеці країни.

Вона висловила впевненість щодо перспективи підписання такої угоди і сказала, що готова до співпраці з такими чільними конгресменами в Сенаті, як демократ Джон Керрі із Комітету з міжнародних справ та з республіканцем Ричардом Лугаром. Голосування у справі Договору про СНО при повному складі Сенату відкладено до середини вересня.

Держсекретар Клінтон каже, що Сполучені Штати не мають своїх інспекторів у Росії вже понад 8 місяців, після вигасання чинності попередньої американсько-російської угоди і зазнала при цьому, що Сенат повинен швидко діяти для ратифікації документа. Для схвалення договору СНО потрібно дві третини голосів законодавців.

Президенти Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали документ Договору СНО у квітні. В ньому передбачено скорочення до 1 550 ядерних боєголовок кожною із сторін, впродовж наступних семи років.

Новий Договір СНО між Вашингтоном і Москвою, який також ще має ратифікаувати російський парламент, замінить стару угоду, що вигасла минулого грудня.

XS
SM
MD
LG