Спеціальні потреби

Американські сенатори: Росія є співучасницею дій Лукашенка


Делегація американських сенаторів від Демократичної та Республіканської партій зустрілась із лідеркою опозиції Білорусі Світланою Тихановською. Зустріч відбулась протягом візиту сенаторів до східної Європи - протягом неї американські законодавці пообіцяли збільшити тиск Заходу на режим Лукашенка.

Жодна країна в світі не має виправдовувати таку поведінку.
Роб Портман, сенатор-республіканець

“Немає жодних виправдань, і жодна країна в світі не має виправдовувати таку поведінку”, - заявив сенатор-республіканець Роб Портман. “Я радий, що США та ЄС говорять про посилення санкцій. Деякі санкції вже існують, але ясно, що вони недостатньо ефективні. Особисто я, після наших нинішніх зустрічей, підтримаю ширші санкції, які будуть секторальними, не лише персональними”.

Сенаторка-демократка Джин Шагін додала, що США та Європа просто не можуть закрити очі на перехоплення Лукашенком пасажирського літака, і що такі дії не залишаться без наслідків.

Я хочу сказати Лукашенкові: “Для вас настала пора піти! Звільніть місце для демократично обраного лідера, більш гідного вашого народу.
Джин Шагін, сенаторка-демократка

“Я хочу сказати Лукашенкові: “Для вас настала пора піти! Звільніть місце для демократично обраного лідера, більш гідного вашого народу”. Лукашенко має звільнити Романа Протасевича та Софію Сапєгу - негайно і неушкодженими. І ми притягнемо його до відповідальності за їхнє здоров’я”, - сказала сенаторка Шагін.

На думку сенатора-демократа Кріса Мерфі, за дії Білорусі відповідальність мають понести також у Кремлі.

“Ми знаємо, що Росія є співучасницею всіх дій Лукашенка. Він не міг би організувати таке брутальне придушення політичних діячів без допомоги російського уряду”, - заявив Кріс Мерфі. “Тож нам треба упевнитись, що це не лише розмова між США та Лукашенком, а що це частина двосторонніх переговорів між президентом Байденом та російським президентом Путіним, між урядом США та урядом Росії”.

Лідерка опозиційного руху Білорусі Світлана Тихановська додала, що вітає рішення Сполучених Штатів ввести санкції проти нафтових компаній Білорусі, починаючи з 3 червня. При цьому вона додала, що необхідно ввести санкції проти підприємств та осіб, які підтримують режим Лукашенка, і висловила сподівання, що нові міри будуть скоординовані між США, Великобританією, ЄС та Україною.

Дивіться також: Чого можна досягнути у відносинах Заходу із чинною владою Росії?

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG