Спеціальні потреби

Актуально

Експеримент: застосування стовбурових клітин допомагає хворим

Дослідження стовбурових клітин та їх застосування у медицині викликають багато дискусій у світі. У США їх вже експериментально почали використовувати для лікування хворих. Як науковці, так і їх пацієнти, результати лікування називають чудом.

Експеримент із застосуванням стовбурових клітин, для лікування гангрени, врятував Родні Шонгардта від ампутації ноги. Як багато діабетиків та курців, 58-річний Родні мав заблоковані артерії, які обмежували доступ крові до певних частин тіла. Два роки тому лікарі посадили його в інвалідний візок і готувались до ампутації ноги, аж до стегна. Родні Шонгардт каже, що припис лікарів був для нього на рівні зі смертю:

«Я завжди був дуже активним і не міг уявити себе в інвалідному візку. Думати про ампутацію ноги було навіть страшніше».

Щоб врятувати ногу, Родні пройшов через декілька операцій, але полегшення було лише тимчасовим. Тому він вирішив спробувати альтернативний шлях і записався на клінічні дослідження, які проводив доктор Ґабріел Ласала. Разом з іншими десятьма пацієнтами йому ввели клітини взяті з його власного тіла. Оскільки це були лише дослідження, лікар мав право ввести клітини лише в одну з хворих ніг.

«Клітини вводяться у м’язи литки. Необхідно зробити приблизно 40 уколів. Вони спрямовані у місця, які потребують найбільше крові», - пояснює доктор Ґабріел Ласала.

Усі пацієнти відчули покращення і зменшення болі. Родні каже, що для нього це було майже чудом:

«Два дні після того, як клітини ввели мені в ногу, я перестав відчувати біль. Мій великий та всі інші пальці зажили. Я позбавився гангрени та болі».

Дебати навколо використання клітин ембріонів часто негативно впливають на подібні дослідження із використанням клітин дорослих людей. Вже понад десятиріччя у США проводять подібні дослідження. Щороку подібні процедури використовують для рятування життя хворих на лейкемію та інші хвороби крові. І хоча використання клітин дорослих не достатньо для лікування таких хвороб, як діабет, чи хвороба Паркінсона – дослідники кажуть, що подібні експерименти приносять нові відкриття у медицині майже щодня. Науковці у своїх дослідженнях сьогодні покладаються на клітини дорослих, особливо у процесі клінічних тестів. Доктор Курт Сівин з Мерилендського університету наголошує, що у цьому процесі все ж треба бути терплячим та обережним:

«Наука – це не проста справа. Треба бути, справді, обережним і при введенні стовбурових клітин людині ми повинні переконатися, що це краще, ніж вже випробувані методи лікування».

Що ж до Родні Шонгарда, то він чекати не хоче і отримує насолоду від життя вже сьогодні.

«Тепер я щасливий кожної хвилини. Я можу тепер робити все. Я не боюсь піднімати на руки своїх внуків. Це – фантастично», - каже Родні.

Він і всі інші пацієнти, які пройшли клінічні випробування із доктором Ласала, тепер чекають на дозвіл уряду, щоб пройти остаточне лікування.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG