Спеціальні потреби

Сенат США схвалив законодавство про допомогу жертвам урагану «Сенді»

  • Голос Америки

Конгрес США прийняв законопроект про виділення екстреної допомоги обсягом 50,5 млрд доларів постраждалим від урагану «Сенді», який обрушився на узбережжя штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі три місяці тому.

Сенат схвалив законодавство в понеділок 62 голосами «за» при 36 голосах «проти». Палата представників вже проголосувала за документ раніше в цьому місяці, а президент Барак Обама пообіцяв підписати його, як тільки він з’явиться на його столі.

Важка економічна ситуація в країні серйозно ускладнила дискусію про виділення допомоги потерпілим від одного з найсильніших буревіїв на північному сході США. Законопроект був підготовлений до розгляду в Палаті представників ще на початку січня, але конгресмени так і не проголосували за нього через суперечки про відповідні витрати. Коли через кілька днів був приведений до присяги новий склад Конгресу, переговори про виділення допомоги довелося починати заново.

Зволікання з прийняттям закону в Палаті представників, яку контролюють республіканці, викликало критику з боку губернаторів штату Нью-Йорк Ендрю Куомо (демократа) і Нью-Джерсі Кріса Крісті (республіканця). Обидва губернатори заявили, що їх виборцям, багато з яких втратили свої будинки, і без того довелося чекати допомоги дуже довго.

Ситуація з виділенням допомоги жертвам «Сенді» різко контрастує з розвитком подій після урагану «Катріна», що обрушився на узбережжя Мексиканської затоки в 2005 році. Критики відзначають, що тоді закон про допомогу постраждалим був прийнятий через 11 днів після удару стихії, в той час як у випадку «Сенді» Конгресу було потрібно більше 90 днів.
XS
SM
MD
LG