Спеціальні потреби

США, можливо, нададуть невійськову допомогу сирійській опозиції


Згідно з повідомленнями, Сполучені Штати обмірковують можливість поширення допомоги сирійській опозиції, яка однак не включатиме зброї. Американські та європейські офіційні особи кажуть, що Білий дім і далі розлядає нову політику в час, коли державний секретар Джон Керрі продовжує закордонну подорож, в ході якої має зустрічі з європейськими та близькосхідними лідерами.

Дотепер Сполучені Штати постачали сирійським повстанцям, які виступають проти президента Башара аль-Асада, лише устаткування зв’язку. Офіційні особи виступають проти надіслання військової допомоги, побоюючись, що зброя може опинитися в руках радикальних бойовиків.

Минулого тижня міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодились продовжити ембарго на постачання зброї Сирії, але відкрили двері більшим постачам невійськової допомоги для захисту цивільного населення.

Цього тижня Керрі має зустрітися з членами сирійської опозиції під час конференції у Римі угруповання «Друзі Сирії». Лідери Сирійської національної коаліції спочатку планували бойкотувати конференцію з уваги на відсутність підтримки збоку міжнародної громади, але тепер кажуть, що прибудуть на заплановану на четвер зустріч.
XS
SM
MD
LG