Спеціальні потреби

У Сполучених Штатах зменшується безробіття


Голова Федерального резерву (Центрального банку) США Бен Бернанке

Минулого місяця рівень безробіття у Сполучених Штатах різко понизився, проте кількість робочих місць в економіці дуже невелика. В оприлюдненому у п’ятницю звіті Міністерства праці сказано, що безробіття зменшилося на чотири десятих відсотка, досягаючи рівня дев’яти відсотків усієї робочої сили . Це найменше безробіття за період від квітня 2009 року.

Проте кількість робочих місць в економіці збільшилась лише на 36 тисяч. Це значно менше того, на що розраховували. Деякі економісти кажуть, що на процес працевлаштування могла вплинути погана погода.

Оприлюднені дані вказують на зменшення кількості робочих місць у таких галузях, які залежні від погоди, наприклад у будівництві і транспорті, але збільшення в секторах виробництва, роздрібної торгівлі та медичної опіки.

Хоча в кількох останніх місяцях 2010 року помічено прискорене зростання економіки, працевлаштування пасло задніх, тому що працедавці чекали на те, щоб побачити, чи попит на товари і послуги триватиме достатньо довго, щоб виправдати прийняття на роботу додаткових людей.

У четвер голова Центрального банку США Бен Бернанке заявив, що оновлення економіки не вважається «закріпленим» доти, доки немає тривалого періоду значного творення робочих місць. Нові дані вказують, що в США 13.9 мільйонів людей, які хочуть працювати, не можуть знайти роботи.

XS
SM
MD
LG