Спеціальні потреби

Актуально

Одним з наслідків економічної кризи у США є високе безробіття

Залишився місяць до виборів у Конгрес Сполучених Штатів. Увага до цих виборів дуже велика, оскільки результати можуть змінити баланс політичних сил. Американські республіканці сподіваються на перемогу і отримання більшості, принаймні у Cенаті. Головний привід для їх оптимізму – рекордний бюджетний дефіцит, слабка економіка і високий рівень безробіття, який залишається на рівні у понад дев’ять відсотків.

Поміж безробітних чимало людей зі «стажем», тобто тих, які шукають роботу понад 99 тижнів. Після закінчення цього терміну вони втрачають урядову допомогу. То ж багато з них благають Конгрес продовжити термін виплат з безробіття.

Ґреґ Розен, який утратив роботу менеджера майже три роки тому і досі залишається безробітним, каже:

«Це буквально як сон, згадувати як ти колись ходив на роботу працював цілий день і отримував за це зарплату».

Спочатку Ґреґ жив за рахунок державного страхування на випадок втрати роботи. Уряд виплачує приблизно половину зарплати звільненого працівника поки він чи вона шукають нове місце праці. Однак, дія полісу закінчилася, і Ґреґу доводиться приймати складні рішення. Він економить на ліках і вже не в змозі допомагати своїй хворій мамі. «Це мене вбиває», – каже він.

Хоча експерти стверджують, що економічна рецесія у США скінчилась ще минулого року, безробіття залишається на високому рівні. Як каже економіст Гайді Шіргольц, безробітні опинилися у скрутному становищі:

«На кожних п’ять безробітних існує лише одна вакансія, тож четверо з п’яти не мають шансів знайти роботу».

Економічна криза змусила чимало малих та середніх підприємств по всій країні або вдатися до скорочень або ж взагалі припинити існування. В одному з повітів у штаті Пенсильванія, за офіційними підрахунками, 28 тисяч безробітних.

Тож місцева влада намагається зменшити сумну статистику. Як розповідає директор ради з працевлаштування Елізабет Волш, урядові агентства організовують професійні курси та консультують безробітних як знайти роботу за місцем проживання:

«Ось у нас вакансія, ось людина, яка шукає роботу.
Ми прагнемо звести їх разом».

Однак, незначна кількість вакансій у цьому повіті обмежує допомогу, яку можуть надати місцеві урядовці.
Тож, чимало безробітних, таких як Розен, сподіваються на допомогу Конгресу.

Ґреґ навіть заснував спілку, до якої увійшло 18 Інтернет-організацій безробітних, у яких вичерпалась урядова допомога. Їх мета – каже Ґреґ Розен – спонукати законодавців продовжити термін субсидій:

«Ця кампанія покликана дати нашим обранцям зрозуміти, що ми нарешті об’єдналися і тепер виступаємо єдиним фронтом».

Законодавець штату Пенсильванія Скотт Петрі говорить, що уряд просто не може собі дозволити продовжити допомогу з безробіття:

«Ви можете продовжувати виплачувати гроші. Але з часом вони закінчаться і у вас нічого не залишиться».

На думку законодавця, найкращий спосіб боротьби з безробіттям – залучити приватні інвестиції до розвитку місцевих компаній, що повинно створити нові робочі місця. Однак, для цього потрібен час, час у який Ґреґ Розен повинен за щось жити і виплачувати позичку за житло.

«Ви повинні продовжувати нам допомагати, щоби ми мали змогу шукати роботу поки з’являться нові можливості».

Ґреґ планує використати останні збереження, аби зберегти будинок, який виплачував двадцять років. Однак, коли гроші скінчаться – він не знає що буде робити.

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG