Спеціальні потреби

США посилять перевірку міжнародних вантажних авіаперевезень


Якби остання спроба терористів підірвати літаки поштової компанії спрацювала, кажуть експерти, це паралізувало б усі поштові перевезення по всьому світу та завдало б удару світовій економіці. Мільярди тонн вантажів щороку потрапляють у США за допомогою повітряних перевезень. І лише дрібна частина з цього об’єму проходить належну перевірку змісту коробок.

Аналітик міністерства внутрішньої безпеки Чарльз Спепіан каже, що йому відомо, що 90% усіх авіавантажів не перевіряють у такий спосіб, який міг би виявити наявність у контейнерах вибухівки.

Однією з причин цього, кажуть аналітики, є те, що поштові компанії дозволяють своїм постійним клієнтам відправляти посилки, оминаючи перевірку митниками. Іншим фактором є брак спеціального обладнання в аеропортах і відсутність сучасних сканерів. Поштові перевізники виступають проти введення тотальної перевірки усіх вантажів, оскільки це значно сповільнить їхню роботу та підвищить вартість перевезення.

В американському Конгресі зараз зареєстровано законопроект, який вимагає ввести 100% перевірку принаймні тих вантажів, які перевозять у багажних відділеннях пасажирських літаків.

Конгресмен-демократ Едвард Меркі каже, що не можна зволікати із прийняттям закону:

«Аль-Кайда хоче підривати наші літаки. Кожного разу, коли ми кажемо, що запровадження додаткових заходів безпеки є для нас надто коштовним, аль-Кайда починає планувати нову операцію.

Минулого місяця правоохоронцям вдалося вилучити з двох поштових літаків бомби, сховані терористами у посилках. Принаймні одна з них була запрограмована на вибух над територією США. Про необхідність перевірки говорить Філ Мад – колишній аналітик ЦРУ з питань контртероризму:

«Перевірка усіх вантажів – це не лише важливо у цій ситуації, це критично необхідно. Я не знаю, як по-іншому можна зупинити терористів. Ми ж не можемо припинити міжнародну торгівлю. Ми мусимо мати можливість перевірити кожен пакунок».

Аналітик з питань контртероризму Беннет Ваттерс додає, що спроба підірвати поштові літаки викрила слабкі сторони у міжнародних перевезеннях:

«Найбільш вразливим місцем є те, що міжнародна спільнота поки не виробила єдиних стандартів поштових авіаперевезень і перевірки вантажів».

На думку Ваттерса, уряд США повинен на законодавчому рівні встановити єдиний порядок перевірки вантажів, які пересилаються в середині країни і тих, які приходять з-за кордону. А тим часом американська митниця і прикордонна служба у ручному режимі переглядають перелік країн та компанії, посилки з яких мусять пройти особливу перевірку перед відправленням у США.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG