Спеціальні потреби

У деяких штатах США пройшли попередні вибори


Як і очікувалося, внутрішньопартійні вибори в кількох американських штатах, принесли перемогу політичним новачкам. Оглядачі кажуть, що це – лише перші ознаки того, що американці незадоволені своїми народними обранцями, незалежно від того до якої партії – Демократичної чи Республіканської - вони належать.

Мешканці трьох штатів, де проводилися вибори, - Кентуккі, Пенсильванії та Арканзасу – висловилися проти діючих сенаторів. Як вважають деякі виборці, потрібна свіжа кров у владі, нові погляди.

Так у Пенсильванії, наприклад, відсторонено від участі у виборах до Конгресу у листопаді Арлена Спектера, сенатора із майже тридцятирічним стажем.

Навіть факт, що Спектер вперше брав участь у попередніх виборах в якості демократа, не допоміг йому. Досі він представляв Республіканську партію, але минулого року спеціально перейшов до демократів, щоб мати кращі шанси на переобрання. Його суперник – Джо Сестак – вдало використовував цей факт зміни партій у своїй передвиборчій кампанії і виграв. Своїх виборців він ще в ході кампанії запевняв, що ніколи не залишить партії, аби зберегти своє місце в Конгресі.

Поразка Арлена Спектера продемонструвала ставлення виборців і до Барака Обами. Президент активно агітував за цього кандидата.

Джо Сестак відразу використав цей момент, назвавши його перемогою народу, над владною верхівкою, над статусом кво, навіть над Вашингтоном».

Подібні майже революційні настрої панували і у Кентуккі, де виборці нарікали, що уряд надмірно втручається у життя громадян. Дехто навіть вважає, що влада заполонила кожний аспект життя американців. В штаті переміг висуванець нової політичної сили республіканців – Руху чаювання – Ренд Пол, син колишнього кандидата у президенти Рона Пола. «Я маю послання від Руху чаювання. Ми прийшли повернути собі уряд», - заявив він після перемоги.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG