Спеціальні потреби

Президент Обама хоче обійти Конгрес у реформуванні контролю за зброєю


Найбільшим розчаруванням свого президентства Барак Обама вважає неможливість отримати підтримку Конгресу щодо реформи контролю за зброєю.

Президент США Барак Обама у понеділок 4 січня зустрінеться із міністром юстиції країни Лореттою Лінч для «обговорення варіантів», до яких може вдатися президент в односторонньому порядку, щоб знизити рівень насильства в країні із застосуванням вогнепальної зброї.

Про це глава держави сказав у своєму першому зверненні до народу в 2016 році.

Барак Обама визнав, що неможливість отримати підтримку Конгресу щодо цього питання він вважає найбільшим розчаруванням свого президентства.

«Ми знаємо, що ми не в змозі зупинити кожен акт насильства, - сказав Обама, - але що, якби ми спробували зупинити хоча б один?»

Адміністрація Білого дому неодноразово починала переговори із законодавцями обох палат Конгресу на тему використання вогнепальної зброї, утім жодного разу сторони не спромоглися досягнути угоди.

За словами Обами, він отримує надто багато листів від батьків, вчителів і дітей, тому ця проблема не може більше ігноруватися.

«Що зробив Конгрес - хоч що-небудь - щоб захистити наших дітей від насильства, пов'язаного із застосуванням вогнепальної зброї?» - запитує президент Обама у своєму щотижневому зверненні, висловлюючи свою втому і невдоволення з приводу «нескінченних зусиль» для боротьби з «епідемією насильства» в країні.

Обама згадав про законопроект, який існував у США три роки тому і вимагав перевірку даних «практично кожного, хто купував зброю». Президент назвав цей документ двопартійним «здоровим законопроектом», який підтримує 90% американців.

Цей законопроект підтримало більшість членів Національної стрілецької асоціації (НРА), - згадує американський лідер, - проте стрілецьке лобі мобілізувало свої зусилля, спрямовані проти цієї ухвали, в результаті Сенат заблокував законопроект.

Дивіться також: Перемоги та виклики зовнішньої політики США 2015

Огляд: Перемоги та виклики зовнішньої політики США 2015. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG