Спеціальні потреби

США виграють протистояння з Росією, але не так, як хотіли би в Україні - The Washington Post


Стратегія США може дати їм перемогу у майбутньому, але ціною смерті і знищення України - Ювал Вебер.

Політика США, яка намагається одночасно утримати Україну від колапсу, і не спровокувати Росію, може стати основою для переваги США над Росією у майбутньому, але також здатна призвести до смерті та знищення України. Про це на сторінках авторитетного американського видання The Washington Post пише Ювал Вебер, професор факультету світової економіки та міжнародних справ у Національному дослідницькому університеті "Вища школа економіки" (Москва).

Автор допускає, що за розрахунками Вашингтона, Росія саме зараз наближається до періоду спаду і, усвідомлюючи це, прагне вирішити долю протистояння за Україну зараз, у момент, коли вона порівняно сильна. Відтак США грають на затягування, уникаючи конфлікту у момент, коли Росія сильна і вичікуючи її обвалу під вантажем внутрішніх суперечностей.

Перемога США за таким сценарієм, між тим, може мати недоліки для України

"З точки зору самої Росії, яка бачить майбутнє за наддержавними блоками, нездатність "отримати" Україну означає, що Євразійський союз вже досяг свого піку. Це означає, що у майбутньому позиція Росії у протистоянні послаблюватиметься, а це означає, що у Москві обрали б вступити у бій саме зараз, а не у майбутньому, коли вона буде надто слабкою, щоб кинути реальний виклик світовому порядку", - пише Вебер.

У такій ситуації Обама, на думку експерта, намагається дистанціюватись від тих варіантів дій, які би потягнули за собою чи то протистояння із Росією, чи то погіршення відносин із Європою та Україною.

Прямий виклик Росії з приводу України, може перерости у конфлікт, виграти який, за прийнятну для себе ціну, США здатні у меншій мірі

"(Якщо попереду у Росії занепад - прим.), то замирення Росії у таких умовах не лише засмутило би європейських союзників та Україну, але (через зняття санкцій- прим.) і протягнуло би рятівне коло Росії, яка знаходиться на межі занепаду. Натомість, прямий виклик Росії з приводу України, може перерости у конфлікт, виграти який, за прийнятну для себе ціну, США здатні у меншій мірі", - пише експерт.

Обираючи лінію вичікування зі сподіванням на скорий занепад Росії, Обама - відзначає Вебер - іде шляхом, який свого часу привів до перемоги над СРСР у Холодній війні. Україна ж потрапляє у становище Угорщини у 1956-му році, коли Америка не відреагувала на радянське вторгнення до цієї країни.

Майдан був початком кінця СРСР в Україні - Фома з "Мандр" у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

"Якщо Обами сподіваються на внутрішні структурні суперечності у Росії (ресурсно-орієнтована економіка) і вважають, що Москва зараз знаходиться на піку своєї сили на міжнародній арені, то він перебуває у тій же ситуації, що Двайт Ейзенхауер майже 60 років тому: він переконаний, що виграє у довго терміновій гонці озброєнь у супротивника, який має сильні внутрішні суперечності (командна економіка в СРСР - прим.), але побоюється короткотермінового конфлікту з Росією. Так само, як Ейзенхауер не відреагував на вторгнення Росії до Угорщини у 1956-му році, Обама не здатен рішуче втрутитись у події в Україні, і натомість готується до бою з Росією пізніше", - каже автор.

Акція у Вашингтоні "Шевченко ProRock". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Перемога США за таким сценарієм, між тим, може мати недоліки для України.

"... Така політика США може дати їм сильнішу позицію у протистоянні із Росією у майбутньому - навіть, якщо станеться це ціною смерті та знищення України, і обвалу двосторонніх відносин із Росією".

Дивіться також : Філіп Брідлав: Росія продовжує перекидати в Україну військове спорядження

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG