Спеціальні потреби

Україна підписала мирову угоду з Vanco


Україна підписала мирову угоду з Vanco

Український уряд підписав мирову угоду з нафтововою компанією Vanco, яка ставить крапку у багаторічному конфлікті навколо права вести розвідку і видобуток енергоносіїв на шельфі Чорного моря. Про досягнення порозуміння із американськими підприємцями повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. Він додав, що текст мирової угоди ще мають надіслати до Арбітражного суду Торговельної палати Стокгольма. Саме він має підтвердити той факт, що сторони дійшли згоди.

Україна і Vanco планували підписати мирову угоду ще минулого року, проте узгодження позицій розтяглося у часі. Раніше керівництво Vanco Prykerchenska, дочірньої компанії американської корпорації говорило про плани продовжити розпочаті роботи вже в першій половині цього року.

Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв пояснював тривалість процесу необхідністю внесення змін до укладеного в 2007 році контракту. Мовляв, з того часу в країні змінилося податкове законодавство. Посадовці стверджували, що умови, на яких інвестор погодився працювати, вигідні Україні. Уряд розраховує отримувати половину видобутої компанією продукції. Крім того мирова угода мала передбачати відмову Vanco від фінансових претензій до України щодо компенсації завданих збитків, які компанія оцінювала в сотні мільйонів доларів.

Екс-прем’єр міністр Юлія Тимошенко, з ініціативи якої свого часу і була розірваний суперечливий контракт, критично відгукнулася про мирову угоду із компанією.

«Сьогодні мафія забрала шельф Чорного моря. Шельф – це весь стратегічний запас нафти та газу України. Янукович, шельф на Кіпр не вивезеш! Повернеш!» – написала вона в своєму мікроблозі «Twitter».

Раніше Тимошенко заявляла, що за компанією Vanco стоять наближені до Віктора Януковича бізнесмени. Мовляв, саме їм на нечесно проведеному конкурсі і дісталося право розвідки та видобування енергоносіїв на чорноморському шельфі.

XS
SM
MD
LG