Спеціальні потреби

Верховна Рада України відправила уряд у відставку


Верховна Рада України відправила уряд Олексія Гончарука у відставку. Таким чином парламент задовольнив заяву голови Кабінету міністрів України. Це рішення підтримали 353 народних депутати. За законом, відставка прем’єр-міністра означає відставку всього складу уряду.

У виступі перед депутатами президент України Володимир Зеленський зазначив, що уряд Олексія Гончарука за час роботи мав певні здобутки. "Будьмо об’єктивними – цей уряд має здобутки. Це зниження інфляції, облікової ставки НБУ, боротьба з тіньовими ринками, зокрема гральним бізнесом та нелегальними АЗС. Це початок приватизації державних підприємств, які розкрадалися всі ці роки. Це кредити малому та середньому бізнесу. Зменшення ролі держави в економіці" - заявив президент.

Водночас Володимир Зеленський зауважив, що має великі претензії до урядовців, насамперед в сфері економіки. "За два місяці нового року невиконання держбюджету – майже 16 мільярдів гривень. Ми повинні казати правду. 13 із них – це провал надходжень від митниці. Бізнес приречено сигналізує, що контрабанда повністю не зникла. Нам розповідали про рішучий та безкомпромісний бій з контрабандою. Та наразі виглядає так, що в цьому бою контрабанда відправила митницю в нокаут. Це потрібно змінити. Дуже потрібно. Митниця повинна збирати не лайки у фейсбуці, а кошти у державну казну".

XS
SM
MD
LG