Спеціальні потреби

В’єтнам надсилає патрульні човни у спірні з Китаєм води


В’єтнам надсилає додаткові патрульні човни для захисту своїх риболовецьких районів у Південнокитайському морі після того, як в’єтнамська енергетична компанія звинуватила китайську сторону в саботажі її човнів у спірних водах.

Державні засоби масової інформації заявили у вівторок, що морські розвідувальні сили матимуть дозвіл арештувати екіпаж і накладати штрафи на будь-які іноземні човни, що опиняться у в’єтнамській 370-кілометровій економічній зоні. Розвідувальні човни будуть надіслані у район 25 січня.

День раніше компанія «PetroVietnam» заявила, що минулого тижня у Південнокитайському морі кілька китайських риболовецьких суден перерізали кабелі одного із в’єтнамських дослідних суден. Державна компанія заявила, що пізніше вона налагодила пошкоджені кабелі, але назвала інцидент «кричущим порушенням в’єтнамських територіальних вод».

Між Китаєм і В’єтнамом триває багаторічна суперечка щодо територіальних вод у Південнокитайському морі. Час від часу стаються сутички між патрульними або риболовецькими човнами обох країн.

В’єтнам, Філіппіни та інші східноазійські країни звинувачують Китай у дедалі більшій агресивності у захисті своїх претензій на Південнокитайське море. Китай висуває претензії на майже всю територію – три з половиною мільйона квадратних кілометрів моря – включно з важливими морськими шляхами і можливими енергетичними ресурсами.
XS
SM
MD
LG