Спеціальні потреби

Сестра Надії Савченко - Віра Савченко - вже повернулася в Україну


Віра Савченко

Сестра Надії Савченко - Віра Савченко - вже повернулася в Україну. Раніше Україна обвинуватила Росію в затриманні сестри української льотчиці.

Російська влада конфіскувала паспорт Віри Савченко, коли та перебувала в українському дипломатичному автомобілі на КПП на кордоні між двома країнами.

За повідомленням прес-служби президента України Петра Порошенка, російський прикордонник заявив сестрі Савченко, що вона знаходиться у федеральному розшуку, і не дозволив їй залишити Росію.

Петро Порошенко негайно попередив про цей інцидент міжнародних партнерів України – повідомляють в адміністрації українського гаранта.

Інцидент із сестрою Надії Савченко стався через кілька годин після того, як російське інформагентство «РИА Новости» з посиланням на адвокатів Надії Савченко повідомило про початок процедури її екстрадиції.

Нагадаємо, у березні російський суд засудив Надію Савченко до 22 років ув’язнення і визнав її винною в причетності до вбивства двох російських журналістів у ході сепаратистського конфлікту на сході України. Сама Надія Савченко ці звинувачення відкидає.

«Віра Савченко і наш консул замкнулися в дипломатичному автомобілі. Проте російська влада заблокувала автомобіль й проігнорувала його дипломатичний статус», – написав у Твіттері представник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Зі слів адвоката Іллі Новикова, Віра Савченко була оголошена в російський федеральний розшук через відкриту проти неї кримінальну справу про образу судді.

У жовтні 2015 року Віра Савченко була присутньою у Верховному суді Чечні в ході судового процесу у кримінальній справі стосовно громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, яких звинувачували у військових діях проти Російської Федерації. Однак була видалена із залу суду за звинуваченням в порушенні громадського порядку.

Проти неї було порушено справу за статтею «Неповага до суду, виражена через образу судді». Дана стаття передбачає до шести місяців арешту.

На сторінці у Твіттері президент Петро Порошенко повідомив, посилаючись на генерального консула в Ростові, що Віра Савченко перетнула кордон і вже перебуває на українській території.

Дивіться також: Уряд Гройсмана керований олігархами, але здатний на добрі справи - Соболєв

XS
SM
MD
LG