Спеціальні потреби

Російські ціни, вірменські протести - що треба знати про "електричний" Єреван


У Вірменії влада повторює кроки Януковича? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

У Вірменії влада повторює кроки Януковича? Відео

Тисячі людей у Єревані другий день продовжують протестувати проти підвищення тарифів на електроенергію. Після силового розгону демонстрантів водометами, люди лишились на площі ночувати, сьогодні. На центральних вулицях столиці кількість мітингувальників зросла, з’явилися саморобні барикади та намети.

Сьогодні в обід на площі свободи у центрі Єревану зібралося близько 7 тисяч мітингувальників, вони влаштували протесну ходу у напрямку вулиці Баграняна, де знаходяться офіс Президента Саргсяна, парламент та Конституційний суд країни.

Основні гасла протестувальників – "Не підвищуйте тарифи", "Скасуйте рішення", "Ні грабунку!"

Більшість цих людей не лишали території протесту з вчорашнього дня:

Ні прем’єр-міністр країни поки не відреагували на вимоги мітингувальників

"Ми зараз тут, тому що вчора сталися сутички між мітингувальниками та поліцією. І ми маємо тут бути, щоб це не повторилося. МИ хочемо, щоб відбулися нормальні переговори, щоб все було вирішено мирним шляхом", - каже один з протестувальників.

За інформацією наших колег у Єревані, ні президент, ні прем’єр-міністр країни поки не відреагували на вимоги мітингувальників. На пропозицію до Президента країни вийти до людей, представники президентської Адміністрації запропонували зустріч Сержа Саргсяна з делегацією мітингувальників з 5 осіб. Протестувальники у відповідь заявили, що не мають лідерів, а відтак з президентом хочуть говорити публічно.

Заарештували близько 200 людей, серед них кілька працівників медіа

"Події останнього дня продемонстрували, що поліції потрібен лише привід, щоб застосували фізичну силу. У ситуації, коли піднімаються питання соціального характеру, це просто недопустимо", - каже один з демонстрантів.

Пропозиція протестувальників провести переговори з президентом через відео-конференцію також поки лишилась без відповіді, - розповіла нам Татевик Лазарян, кореспондент "Радіо Азатутюн" у Єревані. Вчора під час спроби розігнати протест поліція застосувала проти людей воДОмети (Зауваження редакції: У відео сюжеті та тексті матеріалу було помилково вказано про використання "вогнеметів". Відбулась друкарська помилка). Поранені 14 активістів та 11 поліцейських.

Заарештували близько 200 людей, серед них кілька працівників медіа. Двох журналістів Радіо Азатутюн (вірменського Радіо Свобода) побили, та ще кількох працівників цієї радіостанції затримали у вівторок вранці, поліція розбила їхню відеокамеру, пошкодила частину іншого обладнання, а також відібрала карти пам’яті.

Визнання Геноциду вірмен відкладається через геополітику? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

"Ми шоковані ступенем насильства, що було застосоване до журналістів. Це безпрецедентна ситуація з 2008 року. Поліція побила більше 10-ти журналістів, більше 10-ти представників ЗМІ було заарештовано навіть після того, як вони показали свої посвідчення, коли їх повністю ідентифікували. Що є більш тривожним, це те, що професійне обладнання журналістів було або побите, або повністю конфісковане. А це чітко показує свідомого бажання приховати правду про те, що там відбувалось", - розповідає Йоганн Бір, керівник відділу Європи і Середньої Азії Репортерів без кордонів.

Сьогодні вранці опозиційні депутати Єревану закликали своїх колег створити між поліцією та протестувальниками живий ланцюг, щоб уникнути подальших сутичок. Мітингувальники заявляють, що не припинять акцію протесту поки уряд країни не заборонить енергетичній компанії-монополісту, власниками якої є росіяни, піднімати ціни на електрику для населення на 16%.

Дивіться також: Росія найгірше веде себе із власними громадянами - Freedom House

Росія найгірше веде себе із власними громадянами - Freedom House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

XS
SM
MD
LG