Актуально
- Голос Америки
Обама і Кальдерон обговорили проблеми імміграції і наркоторгівлі
Президенти Барак Обама і Феліпе Кальдерон провели у Білому домі переговори, які зосереджувались на імміграційних проблемах і триваючій боротьбі з наркокартелями.
Це - перший державний візит президента Мексики Кальдерона з часу обрання Барака Обами президентом США, хоча від січня 2009 року обидва лідери зустрічались тричі. На церемонії, що відбулась на галявині, перед Білим домом, Барак Обама назвав Кальдерона важливим партнером:
«Цей візит надзвичайно актуальний, як для Північної Америки, так і для цілого світу. У 21 столітті ми визначаємось не стільки кордонами, скільки зв’язками. І я кажу і вам, і мексиканському народові: будьмо разом, зустрічаймо майбутнє разом, працюймо разом».
Провідним питанням переговорів була імміграційна політика США. Схвалений в Аризоні закон, який повинен вступити в силу у липні, зобов’язує іммігрантів штату постійно мати при собі документи, що посвідчують особу, та уповноважує поліцію перевіряти усіх, хто викликає підозру у незаконному перебуванні у США. На спільній прес-конференції президент Обама визнав, що новий закон може бути використаний у дискримінаційному порядку. Зі свого боку президент Кальдерон - запевнивши, що Мексика поважає закони США - наголосив, що не погоджується з позицією Аризони:
«Ми і надалі засуджуватимемо практику криміналізації міграції, коли до людей, які важко працюють, ставляться як до кримінальних злочинців».
Питання документів, що посвідчують особу, стало і несподіваною темою в ході зустрічі перших леді США і Мексики з учнями молодших класів однієї з місцевих початкових шкіл. Одна учениця другого класу запитала Мішель Обаму, чи це правда, що президент відсилає з країни усіх, хто не має документів:
«Ви говорите, що Барак Обама відсилає усіх, хто не має належних паперів?»
Мішель Обама відповіла:
«Над цим слід працювати, правильно? Щоби в країні у всіх були відповідні документи, так?»
Тоді дівчинка, по-дитячому, зізналася, що в її мами немає жодних документів. Перша леді у відповідь на це зазначила:
«Над цим слід попрацювати, це треба виправити...»
Президент Обама знову закликав Конгрес посилити роботу над вичерпною імміграційною реформою.
Президенти Мексики і США також обговорили триваючу боротьбу з наркокартелями. За підрахунками, у результаті насилля, пов’язаного з наркобізнесом, у Мексиці загинуло 23 тисячі людей. Кальдерон вказав на те, що обидві країни прагнуть посилити охорону кордонів:
«Обидві країни прагнуть безпеки на кордоні. Ми погодились щодо необхідності запровадження заходів, покликаних зупинити надходження наркотиків, зброї і контрабандної готівки через кордон».
Як додав Барак Обама, Сполучені Штати повинні зменшити попит на наркотики і зупинити надходження до Мексики зброї і грошей, які потрапляють до наркокартелей. «Ці зусилля, - наголосив президент, - вимагатимуть подальших спільних зусиль обох країн.
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум