Спеціальні потреби

Вулканічний попіл з Ісландії спричинив закриття багатьох європейських аеропортів


Авіатранспорт у більшості європейських країн, а також у світі, відчуває наслідки виверження в середу вулкана в Ісландії. Тепер хмара вулканічного попелу пересувається у південно-східному напрямку.

У деяких європейських країнах повністю закрито повітряний простір, а в інших лише частково. Скасовано тисячі рейсів літаків, незважаючи на те, що сотні тисяч пасажирів опинилися в безвихідній ситуації, а авіакомпанії втрачають щодня мільйони доларів. Офіційні особи вважають, що повітряний простір залишиться закритим ще протягом кількох днів.

У зв’язку з виверженням вулкана і припиненням авіарейсів, про велике збільшення кількості пасажирів повідомляють залізниці, підприємства морського транспорту і навіть таксі.

Вулканічний попіл вміщує мікроскопічні частки каміння, скла і піску, які становлять велику загрозу для двигунів літаків. Крім проблем з подорожуванням, офіційні особи радять людям з проблеми дихальних органів, щоб вони залишалися вдома.

Це найбільше обмеження авіасполучення з часу терористичних атак у Сполучених Штатах 11 вересня 2001 року.

Серед тих, хто змушений був змінити свої подорожні плани, є й світові лідери. Канцлер Німеччини Анґела Меркель не змогла повернутися додому з відвідин Сполучених Штатів і провела ніч у столиці Португалії Лісабоні.

Висловлюється також занепокоєння, чи світові лідери, включно з президентом США Бараком Обамою і президентом Росії Дмитром Медведєвим зможуть прибути в неділю до Кракова на похорон президента Польщі Леха Качинського.

Це вже друге виверження вулкана в Ісландії від 20 березня. До того часу вулкан протягом майже 200 років залишався неактивним. Експерти кажуть, що він може продовжувати діяльність протягом наступних кількох тижнів або й навіть років.

XS
SM
MD
LG