Спеціальні потреби

Міжнародні організації закликають допомогти бідним державам отримати доступ до вакцини від коронавірусу


На фото: США, жінка тримає ампулу із наліпкою з текстом "Вакцина COVID-19"

Надії на швидке припинення пандемії знаходяться під загрозою, бо багатші країни скуповують і накопичують усі наявні вакцини, не залишаючи жодної для бідніших країн. Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєзус . Це суворе попередження Тедрос виголосив у понеділок на відкритті тижневого засідання Виконавчого комітету ВООЗ.

Багаті країни мають достатньо, щоб провести вакцинацію усього свого населення тричі. Нам потрібна народна вакцина для кожного, всюди
Програма ООН з питань СНІД та ВІЛ

«Понад 39 мільйонів доз вакцини введено щонайменше в 49 країнах з високим рівнем доходу. В одній країні з найнижчим рівнем було поширено лише 25 доз. Не 25 мільйонів; не 25 000; всього 25 », - сказав він.

Глобальна ініціатива COVAX була сформована дев'ять місяців тому для забезпечення справедливого та рівного доступу до вакцин проти COVID-19 для кожної країни. Організація зуміла забезпечити два мільярди доз від п’яти виробників, з можливістю отримати більше мільярда доз більше.

Як заявляє Програма ООН з питань СНІД та ВІЛ, цього року, 9 із 10 осіб у бідних країнах можуть не отримати вакцину від коронавірусу.

"Між тим багаті країни мають достатньо, щоб провести вакцинацію усього свого населення тричі. Нам потрібна народна вакцина для кожного, всюди", - твітує організація.

Але Гебреєзус заявив, що плани розпочати постачання вакцин у лютому до багатьох бідніших країн світу знаходяться під загрозою. Він сказав, що побоюється, що низка країн з високим рівнем доходу може відступити від своїх обіцянок щодо справедливого розподілу.

"Мені потрібно бути відвертим: світ перебуває на межі катастрофічного морального провалу - і ціна цього провалу буде оплачена життям та засобами існування в найбідніших країнах світу", - сказав він.

Заяву Гебреєзуса привітали в африканському відділенні "Фонду Біла Гейтса".

"Рівне поширення важливе і ми маємо разом працювати, щоб гарантувати, що вакцини отримають пріоритетні групи в усьому світі", - заявила організація у соціальній мережі Twitter.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав гарантувати доступ до вакцин у всіх країнах, а не лише у багатих.

"Наука досягла успіху, але солідарність зазнає невдачі", - попередив Гутерріш, - "Вакцини досягають країн із високим рівнем прибутку швидко, але найбідніші світу взагалі їх не мають".

У понеділок колишній голова уряду Великобританії Тоні Блер заявив в інтерв'ю виданню Bloomberg, що біднішим країнам очевидно доведеться чекати поки багатші країни здійснять вакцинацію.

Організація "Інститут Тоні Блера" також закликала до глобальної координації у питанні відповіді на це виклик.

Дивіться також: На Мангеттені відкрили центр масової вакцинації

На Мангеттені відкрили центр масової вакцинації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG