Спеціальні потреби

Актуально

"Вибори були вільні і конкурентні": попередня оцінка Європейської мережі організацій з моніторингу виборів

Президент України Володимир Зеленський на виборчій дільниці

Європейська мережа організацій з моніторингу виборів ENEMO оприлюднила попередню оцінку місцевих виборів-2020 в Україні, і ця оцінка в цілому позитивна

«Місцеві вибори-2020 в Україні були загалом вільні, конкурентні та добре організовані, хоча на виборчий процес впливали виклики, пов’язані з пандемією COVID-19, складністю нової виборчої системи, упередженим висвітленням у ЗМІ, повідомленнями про купівлю голосів та зловживання адміністративним ресурсом», - заявив голова міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO Златко Вуйовіч на онлайн-пресконференції у Києві.

... ще більший наголос слід було зробити на підготовку органів управління виборчим процесом та просвіту виборців
Голова міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO Златко Вуйовіч

Як додав пан Вуйовіч, недавні реформи виборчої системи загалом зміцнили правові рамки виборчого процесу. Одначе, за його словами, не всі рекомендації спостерігачів були враховані.

Так, ENEMO вважає, що поєднання пропорційної та мажоритарної систем для виборів місцевих органів влади загалом обгрунтоване, але створює деякі складнощі як для виборчих комісій, так і для виборців.

«Таким чином, ще більший наголос слід було зробити на підготовку органів управління виборчим процесом та просвіту виборців», - сказав керівник місії ENEMO.

Вуйовіч похвалив роботу Центрвиборчкому і територіальних виборчих комісій – зокрема, за вжиті ними заходи для запобігання COVID-19.

Водночас Місія висловила занепокоєння з приводу зловживання адміністративним ресурсом, а також широкого застосування «чорного піару» і навіть випадків насильства щодо кандидатів.

... місія повідомляли про численні схеми купівлі голосів
Заступник голови Місії П’єр Пейтьє

Серед недоліків місцевої кампанії-2020 було згадано також випадки купівлі голосів.

«Попри посилені санкції проти прямого та непрямого підкупу виборців, передбачені у Виборчому кодексі, Місія повідомляли про численні схеми купівлі голосів», - сказав заступник голови Місії П’єр Пейтьє.

Крім того, проблемою залишається дезінформація та прихована реклама кандидатів у ЗМІ, зазначив Пейтьє. Як він заявив, ENEMO вважає недостатнім набір санкцій, що є у розпорядженні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для подолання цієї проблеми.

Як зауважили представники ENEMO, масштаб розгортання міжнародних місій з моніторингу місцевих виборів в Україні був суттєво обмежений через пандемію. А це, своєю чергою, вплинуло на можливість подальшого підвищення прозорості виборчого процесу.

У Місії також наголосили, що їхня оцінка виборів є попередньою. Після остаточного підрахунку голосів та підбиття підсумків виборів, розгляду скарг та апеляцій Місія видасть остаточний звіт. Його слід чекати протягом 60 днів після оприлюднення офіційних результатів.

ЕНЕМО працювала в усіх регіонах України з 15 вересня по 26 жовтня. Міжнародна місія спостереження за місцевими виборами в Україні-2020 фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Національний демократичний інститут (NDI).

Дивіться також: Як соцмережі впливають на політичні баталії у США?

Як соцмережі впливають на політичні баталії у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG