Спеціальні потреби

Невеликий розрив між Трампом і Байденом в кількох штатах засвідчив глибоке розділення країни - експерти


Хоча підрахунок голосів на виборах президента США ще триває, у багатьох штатах, де голоси вже підраховано, розрив між Дональдом Трампом і Джозефом Байденом склав лише кілька відсотків. Це свідчить про те, наскільки у своїх вподобаннях розділились виборці, вважають оглядачі.

У Сполучених Штатах завжди мешкали мільйони людей із різними переконаннями, але в останні роки політичні погляди поляризувались ще більше.

Джефф, прихильник Джозефа Байдена, свій вибір пояснює так: "Мені гидко, я більше не впізнаю цю країну. Думаю, Дональд Трамп розбив її".

Натомість прихильниця Дональда Трампа Бет Джордан наполягає, що "Дональд Трамп поліпшив економіку, - і додає, - мій пенсійний фонд збільшився, я заробляю більше, і також зросли мої акції, тож загалом я маю кращі прибутки".

Ці два погляди відображають глибоке розділення у країні, вважає Майкл Альварез, політолог Каліфорнійського інституту технології: "Ми розділені за партійними та ідеологічними напрямками, з багатьох соціальних та економічних питань а також стосовно ставлення до пандемії".

Вибори не стали «блакитною хвилею», як сподівались демократи. Зокрема, соцопитування віддавали перемогу Джозефу Байдену у такому ключовому штаті як Флорида, хоча там, зрештою, переміг Дональд Трамп.

"Ймовірно, в час пандемії припущення про те, як опитувати людей, як статистично обробляти інформацію, виявились систематично неправильними", - припускає Альварез.

На його думку, поки Байден фокусувався на політиці Трампа в умовах пандемії, експерти кажуть, що демократи не врахували важливість інших питань для виборців республіканців: "Прихильники республіканців почуваються знехтуваними, так, наче їхнім родинами не дали можливостей. Думаю, це ті настрої, на яких успішно зіграв Трамп. Не думаю, що це змінилось із 2016 року, лише загострилось".

Також вибори засвідчили, що деякі групи населення можуть голосувати всупереч традиційним уявленням про їхні вподобання.

"Думаю, очікувана підтримка від окремих прошарків населення, як-то афроамериканці, це не те, на що демократи мають розраховувати. Мені здається, що вони повинні багато працювати, щоб здобути голоси темношкірих виборців та латиноамериканців", - каже Альварез.

Дехто навіть у рідному для Байдена штаті Делавер проголосували за його опонента.

очікувана підтримка від окремих прошарків населення, як-то афроамериканці, це не те, на що демократи мають розраховувати

Трейсі Гінсон, темношкіра прихильниця Дональда Трампа із Делавера, пояснює: "Я не маю значного ентузіазму щодо Джо Байдена – і все".

А от виборці демократів кажуть, що хочуть змін після чотирьох років керівництва Трампа, каже Бет Джобсон: "Я молюсь за зцілення цієї країни, за те, щоб ми могли об’єднатись, розпочати діалог і почути усі сторони".

Хто б не був наступним президентом, йому доведеться боротись із пандемією, економічним спадом – і намагатись вести уперед глибоко розділену країну.

Дивіться також: У День виборів піцерія у штаті Алабама готувала особливу, патріотичну піцу. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG