Спеціальні потреби

Білий дім стримано відреагував на заяву Путіна про ракети


Зроблена у вівторок заява російського президента Володимира Путіна про намір збільшити російський ядерний арсенал більш ніж на 40 міжконтинентальних балістичних ракет викликала досить стриману реакцію, а Білий дім виступив лише із завуальованим попередженням.

«Ми бачили ці повідомлення. У мене немає по них конкретних коментарів», – заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест під час щоденного брифінгу.

Путін оголосив про це рішення після того, як російська сторона засудила плани США розмістити війська і військову техніку в країнах Східної Європи і Балтії у зв’язку з триваючим втручанням Росії в український конфлікт. У понеділок Росія попередила, що план США може мати «небезпечні наслідки».

Російський керівник виступив на церемонії відкриття міжнародного військово-технічного форуму «Армія-2015» в Москві.

«... У поточному році склад ядерних сил поповнять понад 40 нових міжконтинентальних балістичних ракет, які будуть здатні долати будь-які, навіть технічно найдосконаліші, системи протиракетної оборони», – сказав Путін.

Радіус дії міжконтинентальних балістичних ракет – більше 5 400 км.

Хоча Ернест безпосередньо не відреагував на цю заяву, він виступив з завуальованим застереженням на адресу Москви і сказав, що Сполучені Штати будуть продовжувати «вживати заходів, які ми вважаємо необхідними для забезпечення нашої безпеки і захисту нашої території і суверенітету».

У вівторок адміністрація США знову заявила про свій намір допомогти захистити союзників по НАТО, стурбованих заявою Путіна. Відповідаючи на запитання репортерів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ назвав це «дестабілізуючим ситуацію» і «небезпечним» «брязканням ядерною зброєю».

За словами Столтенберґа, російська загроза – це якраз те, через що альянс намагається підвищити боєготовність своїх військ. На цьому тижні передові сили швидкого розгортання НАТО провели свої перші навчання у Польщі. У навчаннях були задіяні тисячі військовослужбовців з дев’яти країн-членів альянсу.

Ці сили були створені в минулому році для посилення безпеки та захисту східного флангу НАТО, після того як Росія приєднала Крим.

Показати коментарі (7)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG