Спеціальні потреби

Хто така Гума Абедін?


Помічниця Гілларі Клінтон Гума Абедін на зустрічі з пресою

Одна з найближчих помічниць Гілларі Клінтон, Абедін була поруч з нею з 1996 року

У той час, як сезон виборів у США добігає свого останнього тижня, і кандидату в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон загрожує ще одне коло розслідування електронної пошти, її помічниці, Гумі Абедін, також виділяється все більше уваги.

Абедін, яку Клінтон називає своєю «другою донькою», почала жити окремо від свого чоловіка, Ентоні Вінера, раніше цього року.

Вінер перебуває під слідством за звинуваченнями у надсиланні непристойних фотографій і сексуальних повідомлень 15-річній дівчині. Колишній конгресмен має барвисту історію «секстинґ» – скандалів, протягом більшої частини яких Абедін залишалася з ним.

Але нещодавно чергова партія електронних листів Клінтон, відправлених з приватного сервера, була знайдена на комп’ютері, який використовувався спільно Гумою Абедін та Ентоні Вінером. Саме ці імейли повернули Клінтон назад під пильне око ФБР якраз за тиждень до виборів, але також прив’язали її та Абедін назад до її відчуженого чоловіка.

Абедін перебувала біля Гілларі Клінтон ще з часів, коли вона була 19-річний стажером тодішньої першої леді на початку 1990-х років, поки закінчувала працювати над дипломом бакалавра в Університеті Джорджа Вашингтона.

З тих пір вона була помічницею Гілларі Клінтон, начальником штабу для її президентської кампанії 2008 року, заступником начальника штабу Клінтон на посаді держсекретаря і віце-головою нинішньої президентської кампанії.

Протягом останніх двох десятиліть Абедін перебувала поруч із Клінтон, виконуючи роль її особистої помічниці, яка зазвичай відводиться молодим співробітникам. Вона зробила коротку перерву в 2013 році, щоб бути поруч зі своїм чоловіком, який у той час балотувався на пост мера Нью-Йорка, але коли ця кампанія була зруйнована ще одним скандалом, пов’язаним з надсиланням Вінером недоречних повідомлень жінкам, Абедін відновила роботу з Клінтон.

Деякі з повідомлень електронної пошти, що недавно просочилися на публіку, вказують на факт, що Абедін рухається до того, аби стати своєрідною замісницею Клінтон, попередньо відбираючи всіх співробітників для поточної кампанії, а також проводячи наради, такі як 45-хвилинна зустріч один-на-один з мером Нью-Йорка Біллом де Блазіо, коли сама Клінтон не встигала зустрітися з ним.

Але Клінтон і Абедін були настільки близькі, особливо під час їхнього перебування в Державному департаменті, що роль Абедін притягує до себе пильну увагу. Конгрес вивчає, чи надавалися їй привілеї у той час, коли вона була заступницею начальника штабу держсекретаря, зокрема, через повідомлення про те, що її зарплата виплачується з особистого фонду оплати праці Клінтон, а також приватної консалтингової фірми Teneo.

Після знахідки нових електронних листів Клінтон на спільному комп'ютері Абедін і Вінера, прозвучали заклики, щоб вона відійшла від кампанії.

«Ми, звичайно, підтримуємо її», – повідомив голова кампанії Клінтон Джон Подеста виданню The New York Times у суботу, коли його запитали, чи піде Абедін у відставку.

Дивіться також: Американські вибори ... в Україні

Американські вибори - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

XS
SM
MD
LG