Спеціальні потреби

WikiLeaks опублікував таємні документи про Ґвантанамо


На військовій базі збройних сил США Ґвантанамо, розташованій на Кубі, ще з часів адміністрації Буша молодшого, утримують осіб запідозрених у тероризмі. Першим наказом Барака Обами на посаді президента стало розпорядження закрити в’язницю. Однак, хоча велику групу осіб перевили до різних країн світу, тут все ще залишається 172 в’язні. У документах, які з’явились на WikiLeaks, стверджується, що ці люди становлять загрозу, якщо після звільнення, за ними не буде встановлено відповідного контролю. Однак, експерти газети «Нью-Йорк Таймс», які проаналізували інформацію, вважають докази проти багатьох в’язнів недостатніми. З їх висновками погоджується Мішель Макклор – виконавчий директор Інституту військового правосуддя при Американському університеті:

«Деякі люди, яких утримують у Ґвантанамо, заслуговують на покарання, але є і люди, які не скоїли ніяких злочинів».

Пентагон заявив, що певна інформація, оприлюднена WikiLeaks, вже застаріла. А Білий дім піддав публікацію гострій критиці і вкотре наголосив, що Барак Обама не відмовився від своїх намірів закрити Ґвантанамо. Щоправда, на думку експертів, це навряд чи станеться через море юридичних та політичних перешкод.

«Я думаю Обама загруз. Він це знає і навряд чи щось зміниться», – каже експерт інституту Брукінґса Майкл Огенлон. На його погляд, в’язниця Ґвантанамо з початку її заснування створила безліч юридичних капканів.

«Концепція Ґвантанамо завжди викликала запитання. Адже ви утримуєте там в’язнів, які не підпадають під юрисдикцію американського правосуддя, але перебувають в руках Сполучених Штатів», – вважає Огенлон.

З ним погоджується Мішель Макклор: «Тримати полонених на великий відстані від поля бою – не кращий спосіб. Адже ви позбавляєте потенційних свідків можливості підтвердити, що це погані люди, або ж довести, що ці люди опинилися не в тому місці не в той час».

Публікація нових документів на сайті WikiLeaks вкотре привернула увагу до проблеми в’язнів Ґвантанамо і створила черговий головний біль Адміністрації Барака Обами.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG