Спеціальні потреби

Американські ЗМІ повідомили про «секретне листування» між Трампом-молодшим і WikiLeaks


Дональд Трамп-молодший

Видання The Atlantic опублікувало матеріал, у якому говориться, що син нинішнього президента США і сайт WikiLeaks вели тривалу перепискуСин президента Дональда Трампа опублікував низку особистих повідомлень, надісланих йому з акаунта WikiLeaks в Twitter під час і після передвиборчої кампанії 2016 року.

За кілька годин до цього aмериканське видання The Atlantic повідомило, що отримало доступ до листування Дональда Трампа-молодшого і WikiLeaks, яке тривало принаймні до липня 2017 року. Переписка була передана адвокатами Трампа-молодшого в комітети Конгресу, які проводять провідні «російські» розслідування.

Опублікувавши листування, Дональд Трамп-молодший, судячи з усього, спробував применшити їх значення, написавши в Twitter «Ось весь обмін повідомленнями з @wikileaks (включаючи аж три мої відповіді), виборчий витік яких вирішив допустити один з комітетів Конгресу. Яка іронія!».

Звісно ж, що спроби вийти на Трампа-молодшого були частиною зусиль WikiLeaks щодо надання публічності собі і засновнику організації Джуліану Ассанжу.

Хоча син Трампа проігнорував більшість адресованих йому твітів, він дійсно відповів на три.

В одному випадку, коли WikiLeaks запитав його, хто стоїть за одним з антитрампівських сайтів, Трамп молодший відповів, що не згає, але попробує довідатися».

В іншому випадку Трамп написав: «Дивно, що вона може залишитися безкарною», коли WikiLeaks згадав про заяву Гілларі Клінтон про те, що вона хоче «завдати удару з безпілотника» по Ассанжу.

У третій відповіді Трамп-молодший поскаржився на «корумпованість і лицемірство» ЗМІ, коли WikiLeaks запропонував йому переконати свого батька опублікувати доброзичливий твіт про WikiLeaks.

Американська розвідка вважає, що WikiLeaks був обраний урядом Росії з метою поширення інформації, отриманої в результаті хакерських дій, активно залучаючи до співпраці Трампа-молодшого. WikiLeaks зробив низку запитів, в тому числі просив надати податкові декларації Дональда Трампа, закликав кампанію Трампа в день виборів відхилити результати волевиявлення на підставі того, що вони були нібито сфальсифіковані. Крім цього, WikiLeaks просив, щоб обраний президент США порекомендував Австралії призначити Джуліана Ассанжа - засновника WikiLeaks - послом в США, повідомляє видання.

У відповідь на публікацію законодавці-демократи закликали Трампа-молодшого надати більше інформації.

Сенатор Ричард Блументаль написав у Twitter: «Ці повідомлення, схоже, показують, що син президента Трампа активно брав участь і, можливо, координував стратегію з відомим агентом російського уряду, WikiLeaks. Ми не можемо дізнатися весь масштаб цього листування, якщо голова [Юридичного комітету Сенату Чак] Ґрасслі НЕ зажадає їх шляхом повістки».

Дивіться також: Трамп: США вдалося згенерувати $300 мільярдів у продажах, зокрема і у Китаї

Трамп: США вдалося згенерувати $300 мільярдів у продажах, зокрема і у Китаї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG