Спеціальні потреби

Морґан Вільямс: «Новий Податковий кодекс зажене малий бізнес в тінь»


В Україні у вівторок пройшли масові протести підприємців. Від 10 до 30 тисяч пікетувальників взяли в облогу парламент, який ухвалював новий Податковий кодекс. Нові податкові правила піддають критиці не лише українські підприємці, але й західні експерти та інвестори. На думку економіста Андерса Аслунда новий Податковий кодекс може знищити малий бізнес в Україні. Тієї ж думки притримується і президент Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс.

Друге читання Податкового кодексу у Верховній Раді супроводжувалось свистом і лементом українських підприємців. На Майдан Незалежності та під стіни парламенту з’їхались десятки тисяч пікетувальників з різних регіонів України. Деякі з них привезли зі собою жовто-сині похоронні вінки. Дрібні підприємці наголошують, що прийняття Податкового кодексу це злочин проти беззахисного народу. Представників малого бізнесу підтримують західні інвестори. Президент Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс переконаний, що нові податкові правили заженуть і так виснажену українську економіку знову у тінь:

«Ми дуже стурбовані, що деякі норми нового Податкового кодексу працюють проти бізнесу. Правила за новим Податковим кодексом будуть нищівними для сотень тисяч дрібних підприємців в Україні, які продають косметику чи інші дрібні товари. Кодекс знову штовхне їх у тінь».

За словами представника американського бізнесу, Україні потрібен Податковий кодекс, але він має бути позитивним інструментом, який сприяє розвитку економіки, сприяє інвестиціям і створює робочі місця.

«Це повинен бути Податковий кодекс, який допомагає насамперед підприємцям. Україна потребує економічного зростання, нових робочих місць. Україна зараз знаходиться серед найбідніших країн світу. А за простотою ведення підприємницької діяльності вона плентається серед останніх 20% країн світу».

Президент Українсько-американської бізнес-ради піддає критиці і деякі інші кроки українського уряду, які за його словами не сприяють покращенню інвестиційного іміджу України:

«Одним з них стало подання Україною судового позову проти корпорації «АрселорМіттал» – найбільшого виробника сталі у світі. Позов потім забрали, але це створило негативний імідж для України у всьому світі. Також уряд поки не впровадив дієвої системи відшкодування ПДВ – це також посилає негативний сигнал для міжнародного бізнесу. Але найгіршим досі стало рішення, яке майже знищило ринок експорту українського зерна. Уряд обмежив експорт зерна, навіть попри те, що міжнародні ціни на зерно є набагато вищими, ніж в Україні. Експортні квоти стали абсолютним лихом для України. Там заправляє бюрократія і корупція».

Не зважаючи на критику дій українського уряду з боку економістів, Україна наблизилась до отримання другого траншу Міжнародного валютного фонду. Про це повідомив представник МВФ в Україні Макс Альєр. Вчора завершила свою роботу місія МВФ, яка працювали в Україні з 3 по 15 листопада. Якщо Рада директорів ухвалить позитивне рішення за результатами виконання програми першого траншу та умов Меморандуму про співпрацю, Україна вже до кінця листопада може розраховувати на отримання наступної частини позички у сумі 1,6 мільярда доларів. Понад половину цієї суми буде направлено на підтримку державного бюджету.


 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки». На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах  таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Виховує доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG