Спеціальні потреби

Проблеми психічного здоров’я вимагають більшої уваги


Проблеми психічного здоров’я вимагають більшої уваги

10 жовтня відзначається у світі як Всесвітній день психічного здоров’я. Цьогорічні спостереження встановили взаємозв’язок між психічним здоров’ям та хронічними захворюваннями, такими, як діабет або рак.

Світова організація охорони здоров'я ВООЗ повідомляє, що понад 450 мільйонів людей страждає від незадовільного стану психічного здоров’я. Найпоширенішими його розладами є депресія і шизофренія. Експерти з психічного здоров’я включають до розладів також наркотичну та алкогольну залежність, що вражає мільйони людей.

Базована у Сполучених Штатах Всесвітня організація охорони психічного здоров’я вперше відзначила День психічного здоров’я у 1992 році.
Співробітниця федерації Елена Берґер переконана, що проблеми психічного здоров’я найпоширеніші в бідних країнах, де ресурси для боротьби з ними практично відсутні:

«Це грандіозна проблема. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає психічне здоров’я такою проблемою, якій приділяють замало уваги. В країнах, що розвиваються, понад 85% людей не має жодного доступу до лікування порушень психічного здоров’я. Існують великі кадрові потреби. Немає належних послуг. Окрім того, в багатьох суспільствах накладено тавро на психічні захворювання».

Експерти вважають, що приблизно половина проблем з психічним здоров’ям вперше проявляється у віці 15 років. Країни з найбільшою кількістю молодих людей – переважно країни, що розвиваються. Це означає, що вони також є країнами з найнижчим рівнем ресурсів для лікування психічних захворювань.

ВООЗ каже, що в багатьох країнах з низьким та середнім доходом населення є лише один дитячий психіатр на один мільйон до чотирьох чотирьох мільйонів людей.

У всьому світі депресія веде до проблем із психічним здоров’ям, і є однією з головних причин інвалідності.

За розрахунками Світової організації охорони здоров'я, зробленими 2002 року, понад 154 мільйони людей страждали від депресії.

Натомість Елена Берґер з Федерації психічного здоров’я каже, що зазвичай іншим видам захворювань дуже часто приділяється більше уваги:

«Люди зосереджуються на інфекційних захворюваннях і не приділяють належної уваги кількості випадків інвалідності, що є результатом умов медичного здоров’я. А це і є справжня неспроможність , коли люди не можуть працювати на повну та приносити дохід. Це також має великий вплив на сім’ю».

Елена Берґер каже, що її організація та ВООЗ чинять тиск на уряди, щоб вони включили охорону психічного здоров’я до основних завдань розвитку. Вона переконана, що це допоможе вдосконалити можливості лікування та обслуговування в цілому світі:

«Люди з ментальними та психосоціальними розладами визнавалися б як вразливі групи, що потребують спеціальної підтримки і яких необхідно залучати до суспільства, а не вилучати та ігнорувати, як це зазвичай трапляється в наш час».

XS
SM
MD
LG