Спеціальні потреби

Обама висунув кандидатуру медика на пост голови Світового банку


Президент Обама висунув кандидатом від США на пост голови Світового банку американця корейського походження Джима Йонґ Кіма. Кім є президентом Дартмутського коледжу в штаті Нью-Гемпшир.

Обрання 52-річного Кіма кандидатом від США на керівника цієї міжнародної фінансової установи стало несподіванкою. Президент Обама вказав на високі кваліфікації Кіма, називаючи його символом етнічної різноманітності США і людиною зі широким глобальним досвідом у галузі охорони здоров’я.

Якщо рада СБ затвердить його на цій посаді, Кім замінить Роберта Зелліка, який нещодавно повідомив, що йде у відставку в кінці червня. За традицією, Світовий банк завжди очолює американець. Проте цим разом, країни, що розвиваються, мають намір висунути свого кандидата.

У п’ятницю, Ангола, Нігерія і Південно-Африканська Республіка підтримали кандидатуру міністра фінансів Нігерії Нґозі Оконджо-Івеали, який є економістом і дипломатом.

Дотепер, голови Світового банку часто мали досвід роботи у бізнесі чи банківських справах. Проте, висуваючи кандидатуру медика Кіма президент Обама вказав на його досвід роботи у медицині та антропології. Це, заявив Барак Обама, допоможе йому на посаді голови СБ очолити зусилля цієї міжнародної фінансової установи у боротьбі з бідністю та хворобами в світі.

XS
SM
MD
LG